londra
londra
londra
londra

Avrupa’nın öncü şehri

İngiltere’nin ve Birleşik Krallığın başkenti ve en büyük şehri olan Londra, New York ile beraber dünyanın en çok-kültürlü iki şehrinden biridir. 8,4 milyona varan nüfusuyla şehir ekonomi, endüstri, sanat, ticaret gibi birçok alanda dünya liderlerindendir ve 300'den fazla farklı dil konuşulmaktadır. Londra sadece kültür, sanat ve geleneksel bakımından zengin olmayıp, ayrıca dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olarak da son derece modern bir imaj sergilemektedir. Tasarım, sanat ve çağdaş kültürün modern dünyada bir lideri olan Londra herkesin görmesi gereken bir şehirdir.

Uluslararası turizm

Uluslararası turizmin en önemli kesişme noktalarından biri olan Londra, dünyanın en kalabalık hava trafiğine sahiptir. 5 uluslararası havaalanı bulunmaktadır ve bunların en büyüğü Heathrow'dur. Dolayısıyla Heathrow dünyanın en fazla uluslararası yolcu taşıyan havaalanıdır. Thames Nehri'nin ikiye böldüğü Londra şehri, 143 adet kayıtlı park ve bahçeye sahiptir. Bu şehirde eğitim almaya gelen bir öğrenci için, National History Museum, Barbican Arts Centre, British Museum, şehrin kalbi denebilecek Trafalgar Meydanı, Londra Köprüsü, Parlamento Binası, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, London Eye ve Thames Nehri mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Şehir ayrıca Avrupa ve dünyanın en popüler futbol kulüplerinden Chelsea, Arsenal, Tottenham Hotspur ve West Ham United’a da ev sahipliği yapmaktadır.

Üst düzey eğitim kalitesi

Londra’nın en üstlerde olduğu bir diğer alan da yükseköğrenimdir. Tarihi orta çağa kadar uzanan eğitim kurumlarına sahip şehirde City of London College, King’s College London, London International College, Trinity College of Music, Royal College of Music ve West London College, şehirdeki saygın eğitim kurumlarından bazılarıdır. 

Sosyal imkanlar

Londra’nın her mahallesi kendine özgü bir karaktere sahip olup, esasen Londra’nın özünde birçok köyün bileşiminden oluştuğu barizdir. Bu nedenle Londra İngilizce eğitimi için gelen öğrencilere eşi benzeri olmaz bir deneyim sunmaktadır. İngilizcelerini geliştirmenin yanı sıra, öğrenciler ayrıca birçok değişik kültürü tanıyacak ve Londra’nın değişik bölgelerini görecektir. Eve döndüklerinde sadece daha yüksek seviye bir İngilizceye değil, ayrıca birçok ilginç hikâye ve yeni kazanılmış ilhama sahip olacaklardır. Bu nedenlerle Londra dünyadaki herkesin ziyaret ederek kayda değer kazanç sağlayacağı bir şehirdir. 

Londra ayrıca öğrencilerin katılabileceği şaşırılacak derecede bol miktarda ücretsiz etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Bu etkinliklerin arasında sayısız ücretsiz müzeler, galeriler, müzikaller, marketler, festivaller ve parklar bulunmaktadır. 70’i aşkın müze ücretsiz turlar vermektedir ve bunların arasında British Museum ve Milli Galeri de bulunmaktadır. Sayısız park ve bahçe de ayrıca ücretsiz eğlence alanı sunmaktadır. Londra dünyanın en yeşil şehirlerinden biri olup, 1800’ü aşkın park ve bahçeye ev sahipliği yapmaktadır. Richmond Park’ta vahşi geyikler gözlemlenebilmekte, Wimbledon Common’da golf oynanabilmekte, Hyde Park’ta da kayıkla dolaşılabilmektedir. Müzik dinlemek isteyenler için sayısız ücretsiz hafta sonu müzik festivalleri mevcuttur.

Neden Londra?

Çok kültürlü kozmopolit yapısından dolayı Londra İngilizce öğrenmek isteyen bir yabancı öğrenci için idealdir. Bu şehirde sadece İngilizce öğrenilmemekte, ayrıca kişinin kültürü de gelişebilmektedir. Zaten herkes İngilizce konuştuğu için öğrencinin İngilizcesini geliştirmesine sayısız olanak sağlanmasının yanı sıra, bu geleneksel ve kültürel olarak zengin şehir ayrıca kişiyi şehri baştan sona kadar keşfetmeye teşvik edecek, bu da daha fazla İngilizce pratiği yapmasına olanak sağlayacaktır. Bu nedenlerden dolayı İstanbul Yurtdışı Eğitim Londra’yı kesinlikle önermektedir ve size en kaliteli hizmeti sunmaya hazırdır.