edinburgh
edinburgh
edinburgh
edinburgh
edinburgh
edinburgh
edinburgh

Cesur savaşçı imajıyla İskoçya

İskoçya’yı anlatan tek bir kelime seçmemiz gerekirse bu özgürlük olur. İskoçya fikri akıllara isyankar ruhlu cesur Keltik insanlar ve bununla gelen onur ve saygıyı andırır. Gerçekten de İskoçya çoğu zaman cesur savaşçı kültürü ile romantikleştirilmiş ve bu fikir Mel Gibson’ın Cesur Yürek filmi ve benzeri filmlerle popülerleştirilmiştir, ve bu kültürün kalıntıları da İskoçya’nın başkenti, Edinburgh adlı harika bir kültür ve gelenek şehrinde gözlemlenebilir.

Sıcak kanlı İskoç halkı

İskoçlar doğalarından ötürü çok sıcak kanlı insanlardır ve iyi vakit geçirmesini de bilirler ve bu özellikleri çoğu zaman da Edinburgh’a yansımaktadır. Bütün dünyadan insanlarla tanışmayı severler ve daima sıcak ve samimi bir tavır sergilerler. Çok zengin bir tarih ve kültürün kalıntıları olan Edinburgh sokaklarında yürürken kendinizi bu gerçek Kelt kültürünün içinde kaybedebilir, gerçek İskoç viskisi servis eden geleneksel İskoç barlarının ve hem modern, hem geleneksel dükkanların sıralandığı gezinti yerlerinin tadını çıkarabilirsiniz. Şehrin güzeller güzeli mimarisi geleneksel Keltik ve Gotik tarzların karışımı olan binaları 21. Yüzyılın modernliğine rağmen muhafaza edilebilmiştir.

Konsept oyunlar

Edinburgh'da eğlenceli bir zaman geçirmek isteyenler için aktivite sıkıntısı yoktur. Özellikle Oda Kaçış oyunlarının son derece popüler olduğunu söylenebilir. Bu oyunlarda oyuncular, çoğu zaman bir korku temasıyla bir çeşit hücre veya odaya hapsedilir ve dışarı çıkabilmek için bulmacaları çözmek ve ipuçları bulmak zorunda kalır. Edinburgh'un zengin geçmişi olan tarihi bir kent olduğu göz önüne alınınca, olası perili şatolar ve şehrin genel atmosferi, şehrin zindanlarını ve perili köşklerini keşfetmekten ibaret olan maceralar yaşamak için ideal bir yerdir. Buna ek olarak, paintball ve xtreme karting birbirlerine karşı azimlerini test etmek isteyen adrenalin bağımlıları için özellikle popülerdir.

Renkli eğlence hayatı

Edinburgh gece hayatı özellikle eğlencelidir. İskoçya’da ve genel olarak Avrupa’da bir grup olarak bir araya gelip bir bardan diğerine gezmek çok popülerdir ve Edinburgh’ta tam da bu hizmeti veren tur şirketleri mevcuttur. Bununla beraber canlı müzik çok popülerdir ve bu yönde hizmet veren oldukça geniş kitlede zevke hitap eden bar ve kulüpler mevcuttur. Edinburgh’ta ayrıca çılgınca eğlenmek isteyenler için birçok gece kulübü de bulunur.

Neden Edinburgh?

Bir İngilizce öğrencisi için Edinburgh pratik yapmak için idealdir. İskoçya’da anadil İngilizcedir ve herkes bu dili konuşur. Bu yüzden öğrenci ne zaman dışarı çıksa, alışveriş yapmak veya bir restoranda yemek yemek gibi en basit eylemler için bile İngilizce kullanmak zorunda kalacaktır. Ayrıca İskoç halkının sıcak kanlılığından dolayı öğrenci de yerel halkla sürekli iletişim kurmak için cesaretlenecek  ve bu da öğrencinin ihtiyacı olan yeterli pratiği yapmasına olanak sağlayacaktır. Edinburgh’un öğrenciler için keyifli bir maceraya dönüşecek farklı bir aksanı bulunmaktadır. Eğer öğrenci bir miktar gayret gösterirse aslında İskoç aksanına alışmasına çok büyük bir zorluk olmayacaktır. Sonuç olarak Edinburgh’a yapacağınız yolculuk sizin için son derece değerli olacaktır ve eğer bizimle gitmeyi seçerseniz İstanbul Yurtdışı Eğitim size en kaliteli hizmeti sunacaktır.