edinburgh
edinburgh
edinburgh
edinburgh
edinburgh
edinburgh
edinburgh

Cesur savaşçı imajıyla İskoçya

Büyük olasılıkla İskoçya dendiğinde birçoğumuzun aklına yöresel İskoç eteği ve gaydadan hemen sonra Mel Gibson’ın Cesur Yürek Filmi gelecektir. Gerçekten de İskoçya çoğu zaman cesur savaşçı kültürü üzerinden romantize edilmiş ve bu anlayış filmler aracılığıyla dünya çapında popülerleştirilmiştir. İsyankar ruhlu cesur Keltik insanlar ve bunun beraberinde gelen onur ve saygı temaları Edinburg kentinin kültür ve geleneğine de işlemiştir. 

  • Tarihi doku ve zengin kültürel miras

Edinburg’un dillere destan tarihi ve zengin kültürel mirası geleneksel Keltik ve Gotik mimarisinin karışımı olan muhteşem yapılarında kendini göstermektedir. Bu tarihi atmosferin 21. yüzyılda hala bu denli güçlü bir şekilde muhafaza edilmesi gören herkesi büyülemektedir. Şehrin bütünü bu tarih ve kültürün canlı bir manifestosunu oluşturur ki Edinburg sokaklarında yürürken dahi kendinizi Kelt kültürünün içinde kaybedebilirsiniz. 

  • Renkli gece hayatı

Dünyaca ünlü İskoç viskisini servis eden geleneksel ve modern İskoç dükkanlarında gerçek İskoç viskisini yerinde tatmanın bir ayrıcalık olduğu açıktır. Şehrin büyüleyici atmosferinin yanında oldukça renkli (hatta çılgın) bir gece hayatı da mevcuttur. Edinburg’da gece hayatını eğlenceli bir oyuna çeviren “bar dolaşma” alışkanlığı vardır. Bu öyle yaygın ve bilinen bir pratik haline gelmiştir ki Avrupa’dan insanlar özel olarak bu etkinlikleri düzenleyen tur şirketleriyle anlaşmaktadırlar. Bunun yanında canlı müzik  gece hayatında çok popüler bir eğlence tarzıdır ve bu yönde hizmet veren ve çok farklı tarzlara hitap eden çok sayıda bar ve kulüp de mevcuttur. İskoçya’daki eğlence olanaklarını gece hayatıyla sınırlı tutmak elbette ki haksızlık olacaktır. 

  • Konsept oyunlar

Edinburg, şehirin dokusuna derinden işlemiş tarihinin ve büyüleyici atmosferinin taşıyıcısı olan şato ve kaleleriyle konsept oyunları için ideal bir şehirdir. Rahatlıkla söylenebilir ki bu oyunlar için gerekli olan konsept bütün bir şehir tarafından taşınır ve bu oyunların tutkunlarının temel arzusu olan deneyimin gerçeklik anlamında adeta birebir olarak yaşanmasına imkan sağlar. Edinburg, konseptli oyunlara ek olarak paintball ve extreme karting ile adrenalin bağımlılarına da tatmin edici etkinlikler sunar. 

  • Sıcak kanlı İskoç insanları

Bunun yanında İskoç insanları sıcak kanlı ve hoş sohbet olmalarıyla bilinirler. Farklı kültürlerden insanlarla tanışmak ve konuşmaktan hoşlanan İskoçlar yabancılara karşı sıcak ve samimi tavırlar sergilerler.

OKUL SEÇENEKLERİ