Film Okulları

Film Okulları

Sinema dünya çapında en çok ilgi gören sanat dallarından biridir. İlk filmin 1895'te, ilk renkli filmin 1902'de yapıldığı, günümüze kadar büyük gelişmelere sahne olan dünya sinemasının 120 yılı aşkın tarihinde, New York'ta 6 Ekim 1927'de izleyiciyle buluşan, ilk kez görüntülerin ve seslerin beraber kaydolduğu, aynı zamanda ilk uzun metraj film olma özelliği taşıyan yapımın "The Jazz Singer"ın üzerinden 93 yıl geçti.

Detaya Git

Mutfak Sanatları

Hiç bir eğitimi olmaksızın mucizevi tarifler bilen, önsezileri ile malzemeleri karıştırıp, ölçeksiz, göz kararı ile harikalar yaratan ve aile toplantılarında övgüler alan doğuştan aşçılar hepimizin takdirini kazanmıştır. Dünyaca ünlü aşçılardan bazılarının ne bir okulda ne de ünlü bir şefin yanında eğitim almadığını hepimiz biliyoruz. Diğer yandan ödül almış aşçıların pek çoğunun ise okullu olduğu bir gerçek. Peki bu durumda iyi bir aşçı olmanın sırrı okullu veya alaylı olmaktan mı geçiyor veya her ikisinin sihirli bir birleşimi mi?

Detaya Git
Mutfak Sanatları
Sanat Tasarım Okulları

Sanat Tasarım Okulları

Sanat, en genel anlamıyla yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesi olarak anlaşılır. Kendinizi en iyi sanat yoluyla ifade ettiğinizi düşünüyor, meraklı, yaratıcı, eleştirel, yenilikçi yönleriniz karakterinizde ağır basıyorsa ve sanat veya tasarımı kariyer olarak seçti iseniz, dünyanın en prestijli okulları sizleri bekliyor..

Detaya Git

Moda Okulları

Tekstil endüstrisi, tarihsel olarak 1800’lerde Sanayi Devrimi’nin ortaya çıkması ve ilk dikiş makinesinin Fransız mucit Barthelemy Thimonnier tarafından icat edilmesiyle sektör haline gelerek seri üretime geçmiş ve günümüz moda endüstrisinin temelleri atılmıştır.

Detaya Git
Moda Okulları
Mesleki Sertifika Okulları

Mesleki Sertifika Okulları

Bir konuda uzmanlaşmaya yönelik eğitim imkanı sunan sertifika ve diploma programları, kısa süreli ve ekonomik olması nedeniyle son yıllarda giderek yaygınlaşan bir eğitim seçeneğidir.Çoğu zaman yüksek lisans programlarının alternatifi olarak görülen sertifika ve diploma programları, özellikle uzun süreli akademik programlar için vakit bulamayan veya akademik gelişimden ziyade iş hayatının gereksinimleri doğrultusunda kendini geliştirmek isteyen kişilerin ihtiyaçlarına cevap veren en iyi seçenektir.

Detaya Git