paris
paris
paris
paris
paris
paris
paris

“Işıklar Şehri”

Paris dünyanın sanat, kültür ve eğitim başkenti olarak kabul edilen iki bin yıllık bir tarihe sahip Avrupa’nın en büyük metropollerinden, aynı zamanda da dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Sanatı, restoranları, modası, yaşam tarzları ile ünlüdür. Öğrencilerin Paris’te eğitim görme isteği, Fransız kültürünü hissedip, Parisli gibi hissetme isteğinden gelmektedir.

Dünyaca Ünlü Mimarisi

Eiffel Kulesi, Zafer Takı, Mona Lisa ve dünyaca ünlü birçok eserin sergilendiği Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Versailles Sarayı, Ramboulliet Şatosu ve Bastille Hapisanesi gibi dünyaca bilinen yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Sanat ve tiyatro dünyasının da başkentlerinden biri olan Paris, Musée Picasso, Musée Rodin, Musée National d’Art Moderne, Musée d’Orsay, tiyatro ve opera sanatına hizmet veren Theatre Mogador, Theatre Lyrique, Bobino, Opera Bastille ve Opera Comique’e gibi sanat ile ilgiliyseniz asla kopamayacağınız yapıları da bünyesinde barındırmaktadır.

Moda Şehri

Bunların yanı sıra moda sektörünün dünyadaki en önemli merkezlerinden biri olan şehirde Yves Saint Laurent, Chanel, Dior Givenchy, Louis Vuitton ve Hermes gibi dünyanın lider moda markalarının ana ofisleri bulunmaktadır. Eğer alışverişten keyif alanlardansanız, büyük alışveriş caddelerinde saatler harcamak, moda gösterilerini izlemek eminiz keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Sosyal Hayat

Parisli gibi yaşama hayalini geçekleştirmek isteyen öğrenciler, şehrin çok bilindik, turistik yerlerinden ziyade daha bilinmeyen, yerel bölgelerini keşfetmek istiyorlar. Seine nehrini izlemek, caz konserlerine gitmek, Latin Quarter bölgesinde dolaşıp aperatifler yemek size Parisli gibi hissettirecektir. Gece hayatı şehirde hareketliliği sağlayan turist ve öğrencilerden dolayı epey hareketlidir, Saint Germen bölgesi gece hayatının en aktif olduğu bölgelerden birisidir.

Fransız yemeklerine meraklı iseniz LeCordon Bleu yemek okuluna bir gezi düzenleyip, şefleri mutfakta izleyebilirsiniz. Aynı zamanda sinema ile ilgileniyorsanız, ünlü Amelie filminin birçok sahnesinin çekildiği Montmartre’ye bir gezi size keyif verecektir.

Festivaller

Şehir Haziran’da La Fête de la Musique, Temmuz’da Tecnoparade, Eylül’de La journée du Patrimoine gibiyıl boyunca birçok festivale ev sahipliği yapar. La Nuit Blanche isimli festivali esnasında şehirdeki tüm müze, galeri ve merkezler gece boyunca açık ve ücretsizdir. Sokakta sergilerin, sanatsal gösterilerin yapıldığı bu gece Paris’in en keyifli akşamlarından birini beraberinde getirir.

Neden Paris?

Fransızcayı yıllardır filmlere, kitaplara konu olmuş, önemli yazarların şairlerin dillerinden düşürmediği; aşk, moda, sanat, eğlence ile dolup taşan bir şehirde, farklı kültürden insanlar ile keyifli vakit geçirerek öğrenmek istiyorsanız, İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere Paris’i öneriyoruz.

OKUL SEÇENEKLERİ