nice
nice
nice
nice
nice
nice

Tatil Havası!

Nice, Fransa’nın güneydoğusunda Cote d’Azur bölgesinde bulunan sahilleriyle ünlü, Fransa’nın beşinci büyük şehridir. Şehirde hava genelde güneşli ve sıcaktır, yağış oranı ise oldukça azdır. Hal böyle olunca turist oranı da epey fazladır. Fransa’da Paris’ten sonra turistler tarafından en çok ilgi çeken şehir olan Nice, 1 milyonluk nüfusuna karşın her sene 10 milyona yakın turist tarafından ziyaret edilmektedir. Şehir bu turist hareketliliğinden dolayı bir kültür merkezine dönüşmüştür. Bu sebeple de farklı kültürden insanlar ile bir arada eğitim almak isteyen öğrencilerin de uğrak noktası olmuştur.

Gezilecek yerler

Vieux Nice yani Eski Nice denilen böyle şehrin tarihi bölgesidir, daracık, canlı sokaklar, restoranları, kafeleri, meydanları ile şehrin en çok ilgi çeken bölgelerindendir. Şehir Place du Palais ve Apollo heykelinin bulunduğu Place Masséna gibi ünlü meydanlara, Musée Matisse, Musée Terra-Amata, Musée Masséna gibi önemli eserlerin sergilendiği müzelere ev sahipliği yapar. Ayrıca da şehri panoramik bir şekilde görmek isteyen ziyaretçiler de Nice Kalesine çıkıp buraya manzarayı izleyebilirler. 

Eğlence – festival

Promenade des Anglais denilen ünlü sahil yolunda akşam yürüyüşlerine çıkmak, sokaklarda dolaşmak, sokak çalgıcılarını dinlemek, eski şehir bölgesinde yemek yiyip, keyif yapmak size Nice’te yaşama istediği uyandıracaktır. Ayrıca da Nice, dünyanın en büyük sokak festivallerinden biri olan Nice Carnaval de Nice Jazz Festival ve gibi her yıl binlerce ziyaretçi çeken etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Aynı zamanda Nice, kırk beş dakikalık otobüs yolculuğu ile Monte Carlo’ya günü birlik gezi yapmanıza ve dünyanın en zorlu rallilerinden biri olarak kabul edilen Monte Carlo rallisi ile Formula 1 dünyasının efsane yarışı olan F-1 Monte Carlo Grand Prix’sinin yapıldığı yollarda keyifli yolculuklar yapmanıza olanak sağlar.

Yemek

Gittiğiniz yerlerin yerel yemeklerini tatmayı sevenlerdenseniz, Socca adındaki nohut unu ile yapılan ekmeğin tadına mutlaka bakmanızı öneririz.

Neden Nice?

Hem dil eğitimizi alıp, hem de farklı kültürlerden insanlarla tanışabileceğiniz, sizi yormaktan ziyade eğlendiren dinlendiren, tatil havasında bir deneyim yaşamak isterseniz, sizlere İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Nice’i öneriyoruz.

OKUL SEÇENEKLERİ