Moda Okulları
Moda Okulları
Moda Okulları

Moda Okulları

Moda Okulları

Tekstil endüstrisi, tarihsel olarak 1800’lerde Sanayi Devrimi’nin ortaya çıkması ve ilk dikiş makinesinin Fransız mucit Barthelemy Thimonnier tarafından icat edilmesiyle sektör haline gelerek seri üretime geçmiş ve günümüz moda endüstrisinin temelleri atılmıştır.

Moda, günümüzde giyinme kültürünün çok daha ötesinde, sanat ve tasarımla birlikte yol alan, hem sanatsal hem de toplumsal alanda bir ifade biçimi olarak karşımıza çıkar. Moda tasarımcısı, gerek kullandığı teknikler ve malzemelerle gerekse ortaya çıkardığı biçimler ve onları sergileme yöntemleriyle kendi duruşunu ortaya koyar. Onun tasarladığı ürün, bir nesne olarak, salt sergilenmenin ötesinde yaşamın tam da ortasında yer alır. İnsanın en temel ihtiyaçlarından biri olan giyinme ve örtünme, moda tasarımının devreye girmesiyle birlikte kişinin kendini ifade biçimine dönüşür; kişinin tarzının, düşüncelerinin, duygularının aynası haline gelir.

Moda dünyanın en hızlı büyüyen ve en kazançlı sektörlerinden biridir. Oldukça rekabetçi olan bu sektörde başarılı olabilmek için öncellikle doğal yeteneklere sahip olmak ve iyi bir eğitim almak şarttır. Moda tasarımının ülkemizde son yıllarda saygın bir meslek haline gelmesiyle birlikte yurt dışında moda eğitimi almak modayı kendine meslek edinmek isteyen kişilerin birinci tercihi haline gelmiştir. Paris, Milano, Roma, Londra gibi modanın kalbinin çarptığı şehirlerde ünlü tasarımcıların da eğitimlerini aldığı prestijli moda okullarında okumak; moda mesleğinin tüm bileşenlerine hakim olmak; kendini ifade edebilmek için gerekli tüm bilgi ve teknik donanıma sahip olmak; yenilikçi ve rekabetçi moda-hazır giyim sektöründe kendinize saygın bir yer edinmek; işin profesyonellerinden eğitim almak; sektörün içinden kişilerle tanışmak, deneyimlerinden faydalanmak; kendi tasarımlarınızı oluşturmak ve sergilemek; kısacası modayı kendinize kariyer edinmek istiyorsanız; dünyaca ünlü okullarda sunulan;

  • Moda tasarımı ve üretimi,
  • Moda-marka yönetimi, işletmeciliği,
  • Pazarlama, reklam, iletişim,
  • Show design,
  • Moda makyajı,
  • Moda saç tasarımı,
  • Moda fotoğrafçılığı

alanlarında 2 haftadan 3 yıla kadar değişen sürelerde sertifika, diploma, lisans ve yüksek lisans programlarına katılabilir ve kariyer hedefinize giden yolda güçlü bir adım atabilirsiniz Şimdi gelin dünyaca ünlü moda okullarına birlikte göz atalım..

Italy İTALYA

Accademia Italiana
Accademia Italiana Floransa , Roma
Accedemia Riaci
IED
IED Como, Cagliari, Floransa, Milano , Roma, Turin , Venedik
Istituto Marangoni
Istituto Marangoni Floransa, Milano
Linguaviva
Linguaviva Milano
NABA
NABA Milano, Roma

France FRANSA

Spain İSPANYA

IED
IED Barselona, Madrid

United Kingdom İNGİLTERE

United States AMERİKA

Brazil BREZİLYA

IED<
IED Rio de Janeiro, São Paulo

KANADA