bournemouth
bournemouth
bournemouth
bournemouth
bournemouth
bournemouth
bournemouth
bournemouth
bournemouth
bournemouth

İngiltere’nin tatil şehri

Bir süredir dil okulu arayışında olan biriyseniz, İngiltere’nin güney batısında bulunan ve dünyanın en eski limanlarından olan Bournemouth şehrini duymamış olmanız imkansızdır. 12 km’lik mavi bayraklı altın kum plajı ile İngiltere’nin tatil merkezlerinden biri olan Bournemouth, dünyanın her yerinden İngilizce öğrenmek için gelen öğrencilerin buluşma noktasıdır. 

  • Ilıman iklim

Bournemouth’da yaz ayları Türkiye’deki ilkbahar aylarını anımsatmaktadır. İngilizler için inanılmaz sıcak olan hava size muhtemelen pek de öyle hissettirmeyecektir. Genellikle yağışlı ve soğuk bir iklimin hüküm sürdüğü İngiltere'nin en ılıman iklimine sahip beldesi olan Bournemouth sahilleri sörfçülerin uğrak noktasıdır. Bournemouth İskelesinde deniz seviyesinden 18 metre yükseğe kurulmuş bir kuleden sahile doğru bir tel üzerinde surf yapma deneyimi ziyaretçilerin ilgi odağıdır. 

  • Öğrenci nüfusu

Bu küçük sevimli şehir dil merkezlerinin yanısıra, yeniliğe, yaratıcılığa oldukça önem veren Art University Bournemouth ve medya alanında sahip olduğu başarısıyla ünlü Bournemouth University ile tanınır. 

  • Kolay ulaşım

Londra’ya tren ile sadece 2 saat uzaklıkta olan Bournemouth’da mesafeler kısa olduğundan bisiklet veya otobüs ile her yere ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

  • Gezelim & görelim

Ödül almış parkları ile ünlü kasabada yeşillikler içinde yürüş yapmak , kuşbakışı Bournemouth keyfi için balon deneyimini yaşamak, binlerce çeşit sualtı canlısının bulunduğu Oceanarium’u ziyaret etmek, teleferikle falezlere çıkmak, sahilde gün batımınıizlemek veya iskelenin üzerinde kurulmuş olan lunaparkta keyifli vakit geçirmek Bournemouth’un olmazsa olmazlarıdır. Bu arada unutmadan ekleyelim “Yüzükleri Efendisi”, “Hobbit”, “Hurin'in Çocukları” yazarı J. R. R. Tolkien’in kalabalık şehir hayatından kaçmak için zaman zaman kafa dinlemeye,yazmaya geldiği ve aynı zamanda hayatını da kaybettiği Bournemouth’da  Frankenstein’ın yazarı Mary Shelley’nin de mezarı bulunur. Bu nedenle şehirde yazarın anısına bulunan pek çok pub ziyaretçilerin ilgi odağıdır.  Bournemouth her yıl düzenlenen Arts by the Sea,  Air Festival, Poole Blues Festival, The Shelley Frankenstein Festival  ile ziyaretçilerin akınına uğrar. Şehrin gece hayatı da oldukça hareketlidir. Özellikle ‘Square’ denilen meydanda gece kulüpleri, publar ve restoranlar mevcuttur. Bournemouth her kültürden insanı barındırdığı için,  şehirde farklı yemek kültürlerine hitap eden restoranları bulmak mümkündür. Bournemouth’a gitmişken İngilizlerin milli yiyeceği diyebileceğimiz; hatta 2010 yılında Independent gazetesinin yaptığı bir ankette, İngiltere’nin sembolü olarak değerlendirilme bakımından Kraliçe’yi ve Beatles’ı geride bırakmış fish & chips’i ( tartar soslu balık & patates kızartması)  yemeyi unutmayın! 

  • Çevreyi keşfedelim

Burnemouth‘un içinde bulunduğu Dorset bölgesinde yer alan Poole,  Corfe Castle, Studland, Weymouth, Jurassic Coast, Wimborne Minster, Christchurch, Isle of Wight gezmenizi önerdiğimiz başlıca kasabalardır. 

  • Neden Bournemouth ?

Bournemouth’u dil eğitiminde cazip kılan nedenlerden en önemlisi yaşam maliyetlerinin Londra’ya kıyasla daha ekonomik olmasıdır. Her bütçeye uygun konaklama ve okul bulmak mümkündür. Hem eğlenceli, hareketli, hem de huzur dolu, bol yeşilli bir dil öğrenimi deneyimi için İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size önereceğimiz şehir Bournemouth olacaktır.