washington-dc-wa
washington-dc-wa
washington-dc-wa
washington-dc-wa
washington-dc-wa
washington-dc-wa
washington-dc-wa
washington-dc-wa
washington-dc-wa

Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkenti          

Washington D.C. Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentidir ve ABD başkanının burada Beyaz Saray’da yaşamaktadır. Ne bir eyalettir ne de bir şehir; bu yüzden ülkenin geri kalanından farklılık gösterir. Bu yönüyle Washington D.C. Avrupa’daki bazı yarı-özerk şehir devletlerine benzer, yalnız bunlardan farklı olan yanı, aynı zamanda büyük bir ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olmasıdır.

Beyaz Saray

Bu şehrin kalbinde, ABD başkanının yaşadığı Beyaz Saray bulunur. Beyaz Saray’a günlük turlar mevcut olmakla beraber, çok ender rastlanan durumlarda Amerikan başkanının bile tura katılıp turistlerle görüşme olasılığı vardır. Eğer siz de şanslı iseniz, Beyaz Saray turunuzda Amerikan başkanı ile karşılaşabilirsiniz! Beyaz Saray’ın yanı sıra, George Washington, Thomas Jefferson ve Abraham Lincoln gibi daha nice geçmiş Amerikan başkanlarını kutlayan müze ve anıtlara ev sahipliği yapar. Genel anlamda Washington D.C. Amerikan tarihine ilgi duyanlar için muazzam bir kütüphanedir.

Eğlence hayatı

Daha çok politika ve tarihe meyilli bir şehir olmakla beraber, Washington tamamen eğlenceden uzak bir şehir değildir. Olağanüstü bir başkent olmasına rağmen, Washington nüfusunun büyük çoğunluğunu günlük hayatlarını yaşayan sıradan insanlar oluşturur. Herkes gibi Washington halkı da eğlenmeyi severler. Gece hayatının büyük bir çoğunluğunu şık salonlar oluşturur ve gece kulüpleri diğer yerlere oranla daha sofistike görünebilir. Ayrıca canlı müzik yapan barlar ve caz kulüpleri de epey popülerdir. Ayrıcabazen karşılaşılabilen halka açık elçilik etkinlikleri de çok kültürlü bir deneyim için uygun olabilir.

Neden Washington?

Bir İngilizce öğrencisi için Washington aslında ziyaret etmek için harika bir yerdir. Birçok etkinlikte kullanılan dil akademik ve politika meyillidir ve bu yüzden öğrenciler Amerikan İngilizcesinin en entelektüel türüyle karşı karşıya kalacaklardır. Hemen herkes çok net ve kolay anlaşılan standart Amerikan aksanı ile konuşur. Bu nedenle öğrenciler işlerini halletmek için çok zorluk çekmez,bununla beraber aynı zamanda iletişim kurmasına meyilli olacağı bir ortam oluşur. Bu sebeplerle İstanbul Yurtdışı Eğitim olarak Washington’ı İngilizce öğrencilerine öneriyoruz ve kalite bir hizmet sunacağımızın garantisini veriyoruz. 

OKUL SEÇENEKLERİ