los-angeles-ca
los-angeles-ca
los-angeles-ca
los-angeles-ca
los-angeles-ca
los-angeles-ca
los-angeles-ca
los-angeles-ca
los-angeles-ca
los-angeles-ca

‘Melekler şehri’

Eğer batı dünyasında cazibenin simgesi olan bir şehir varsa, bu Los Angeles’tır.  Melekler şehri anlamına gelen Los Angeles, film yıldızları ile gönlümüzün bir köşesine taht kurmuştur. Amerikan rüyasının bir işareti olan H-O-L-L-Y-W-O-O-D harfleri manzarayı süslerken, ünlü film yıldızları bu ideale öncülük eder. İşte burada milyon dolarlık gişe rekortmeni filmler üretilip çekilmektedir.

Farklılık Ve Çeşitliliğe Duyarlı Sosyal Hayat

Tabii ki bu şan ve şöhretinden dolayı yaşam biraz pahalı olsa da Los Angeles yine de deneyim edilmesi gereken yegâne bölgelerden biridir. Bir büyük şehir merkezi olarak Los Angeles çok geniş ve çeşitli bir nüfusa sahiptir. Yeni yolları denemekten ve toplum tarafından dışlanmış grupları güçlendirmekten korkmayan, özgür düşünceli bir toplumdur. Önyargı ve ayrımcılık Los Angeles kültürüne ve Kaliforniya geneline yabancıdır. Bu nedenden dolayı, özellikle yabancı öğrenciler çok zorluk çekmeden kendi evlerinde hissedebilecekleri bir ortam mevcuttur.

Masmavi bir okyanus & tertemiz kumsallar

Yazları plajların keyfini çıkarmak isteyenler Los Angeles’ta hayal kırıklığına uğramayacaktır. Los Angeles dünyaca ünlü Venice Beach adlı plaja ev sahipliği eder. Palmiyelerle kaplanmış, saf ve tertemiz bir plajdır. Venice Beach ve masmavi okyanus burada bembeyaz kumlarla uyum içinde bir araya gelir. Ufkunu açmaya hevesli bir sanatçı için Venice Beach, kendini sıcak kumlarda ve denizin yumuşak dalgalarında özgürce kendilerini kaybedip, saf ilhama kucak açması için mükemmel bir yerdir.

Eğlence hayatı

Bir şehir merkezi olarak Los Angeles’ta gece hayatı oldukça eğlencelidir ve birçok zevke hitap eder. Los Angeles’ta barlar ve gece kulüpleri ülkenin en cazibeli eğlencesini sunar. Standart eğlence çeşitlerinin yanı sıra, Los Angeles’ta en göze batan yerlerden biri şehrin ünlü komedi kulüpleridir. George Carlin ve Jay Leno gibi birçok ünlü Amerikan komedyeni ilk defa şöhretlerine bu gibi kulüplerde ulaşmıştır.

Neden Los Angeles?

Prospektif bir İngilizce öğrencisi için Los Angeles pratik yapmak için idealdir. Yerel halkın çoğunluğu İngilizce konuşur, yalnız son derece çeşitli olan Los Angeles aynı zamanda ana dili İspanyolca olan Latin kökenli bir kesimi de barındırır. Buna rağmen, her yerde İngilizce kullanılır ve alışveriş gibi çok sıradan faaliyetlerde bile öğrenci İngilizce kullanmak zorunda olacağı için, bu onların bol miktarda pratik yapmalarını sağlayacaktır. Bu sebeple İstanbul Yurtdışı Eğitim ailesi olarak sizlere Los Angeles’ta dil eğitimini önermekteyiz.