philadelphia-pa
philadelphia-pa
philadelphia-pa
philadelphia-pa
philadelphia-pa
philadelphia-pa
philadelphia-pa
philadelphia-pa
philadelphia-pa
philadelphia-pa

Özgürlük Mücadelesinin Simgesi

Kardeşçe sevginin şehri olarak bilinen Philadelphia Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli şehirlerinden biri olarak varlığını sürdürmektedir. Amerika’nın İngiliz tahtından bağımsızlığının bir simgesi olan bu şehir, tarihini gerek anıtlarla gerek müzelerle kayıtsız şartsız bir biçimde sergilemektedir. Hiç şüphesizdir ki, Philadelphia Amerikan kültürünün en değerli miraslarından biri, Amerikan tarihinin yapıtaşları arasında çok önemli bir rol oynamış bir şehirdir. 

Amerikan tarihinin önemli bir şehri olarak, Philadelphia’da Amerikan özgürlük mücadelesinin birçok anıtı ve müzesi bulunmaktadır ki bunlardan en önemlisi Özgürlük Çanı’dır. Ortasında bir çatlak bulunan bu çan sadece Amerikan özgürlüğünün bir simgesi değil, ayrıca Amerikan tarihindeki birçok medeni hak gruplarına da bir ilham kaynağı olmuştur. Özgürlük Çanının yanı sıra, Philadelphia aynı zamanda Amerikan İhtilali müzesine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu müzede Amerika’nın özgürlük mücadelesi tarihi hakkında derin bilgiler edinilebilir ve Amerikan tarihinin en önemli parçalarından birine tanık olunabilir. 

Amerikan Popüler Kültürü

Tarihi atraksiyonların yanı sıra, Philadelphia ayrıca Amerikan popüler kültürünün de en önemli simgelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Amerika’nın en ünlü film serilerinden Rocky, Philadelphia’da geçmiş ve çekilmiştir ve bu yüzden de bu şehrin en önemli zenginliklerinden biri olarak görülmektedir. İlk Rocky filminin Sylvester Stallone tarafından oynanan Rocky Balboa karakteri Philadelphia Sanat Müzesinin taş basamaklarından yukarı koşup poz verdiği filmin en simgesel sahnesinin yer aldığı 72 basamak bugün bir Rocky Balboa heykeline ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaretçiler bu basamakları filmdeki gibi tırmanıp Rocky Balboa heykelinin yanında poz verebilirler.

Yemek Kültürü

Philadelphia şehri ayrıca yemekleriyle ünlü bir kenttir. Bu şehrin simgesel yemeği olan philly cheesesteak, ana malzemesi olarak ince dilimlenmiş bonfile ve eritilmiş peynirden yapılan bir sandviç türüdür. Bu sandviçi her turistin denemesi önerilmektedir. Bu maksatla Philadelphia şehrinde birçok yemek turları mevcuttur ve bu turlarda turistler Philly Cheesesteak sandviçinin yanı sıra Philadelphia’nın diğer çeşitli lezzetlerini de tadabilirler.

Neden Philadelphia?

İngilizce öğrenmek isteyen biri için Philadelphia son derece tavsiye edilir bir mekândır. Amerika’nın en büyük şehirleri arasında yer alan Philadelphia, Amerika’daki hemen her büyük şehir gibi oldukça geniş ve çeşitli bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Philadelphia’da hemen her geçmiş ve sosyal kesimden insanla tanışmak mümkündür, ki bu da İngilizce öğrenmek isteyen biri için çok büyük bir avantajdır. Zaten Amerika’nın her yerinde olduğu gibi, Philadelphia’da da halkın büyük bir çoğunluğunun anadili İngilizce olup. İngilizce öğrenmek isteyen biri burada mecburen İngilizcesini çok sıklıkla kullanacağı için, bol miktarda pratik yapma olanağı kazanacaktır. Bununla beraber halkın her kesimden ve çoğulcu olması yabancı bir öğrencinin yabancılık çekmeden ortamlara girebilmesinde yardımcı olacak, İngilizcesini daha sık kullanmasına cesaretlendirecektir. Bu nedenlerden dolayı İstanbul Yurtdışı Eğitim kesinlikle Philadelphia’yı İngilizce öğrenmek isteyenlere tavsiye etmektedir ve en kaliteli hizmeti sunma garantisi vermektedir.

OKUL SEÇENEKLERİ