santa-barbara-ca
santa-barbara-ca
santa-barbara-ca
santa-barbara-ca
santa-barbara-ca
santa-barbara-ca
santa-barbara-ca
santa-barbara-ca
santa-barbara-ca
santa-barbara-ca
santa-barbara-ca

Harika Plajlar

Kaliforniya Eyaletinde küçük bir şehir olan, Aziz Barbara anlamına gelen Santa Barbara, Akdeniz iklimine benzer bir iklime sahip olup, temiz denizleri ve kumsalları ile belki de henüz keşfedilmemiş olan bir turist cennetidir. Küçük bir şehir olmasından dolayı Kaliforniya’nın diğer şehirleri olan San Francisco, San Diego ve Los Angeles’tan çok daha sakin bir yer olan Santa Barbara hem plajın tadını çıkarıp hem de dinlenmek isteyen bir gezgin için ideal bir ortam sunmaktadır.

İspanyol Esintisi

Santa Barbara son derece zengin bir tarihi kültüre sahiptir. Yarım milenyum önce ilk defa İspanyollar tarafından kolonileştirilmiş olan bu şehirde şimdi bile bu uygarlığın mirası hala mimari yapılarında gözlemlenebilmektedir. Santa Barbara’da birçok devlet binası, kilise ve müze hala İspanyol döneminden kalıntıdır ve hala bu mimari tarzı muhafaza etmektedir. 

Zengin bir Kültürel ve Tarihsel Miras

Amerika Birleşik Devletleri’nin eski başkanlarından Ronald Reagan’ın tatillerinde kaldığı çiftliği olan Reagan Çiftliği Santa Barbara’da bulunmaktadır. Bu çiftlikte günlük turlar düzenlenmektedir ve burada zamanında Amerika’nın en popüler başkanlarından biri olarak kabul edilen Ronald Reagan’ın yaşamı hakkında bilgi edinmek mümkündür.

Santa Barbara’nın ruhunda sanatın da çok önemli bir yeri vardır. Bu şehirde birçok sanat müzesi bulunmaktadır ki bu sanat müzelerinde değişik tarzlarda sanat sergisi gözlemlemek mümkündür. Bu sanat müzelerinden en ünlülerinden biri de cam üfleme sanat eserlerinin sergilendiği Santa Barbara Art Glass müzesidir. Santa Barbara Art Glass’te hem başkalarının sanat eserlerini gözlemlemek hem de bu sanat hakkında dersler almak mümkündür. 

Sakin Bir Tatil İçin İdeal Lokasyon

Santa Barbara’nın plajları ve denizi oldukça temizdir ve iklimi de bu plajların tadını çıkarmak için idealdir. Daha küçük bir şehir olmasından dolayı da ayrıca plajları daha sakin ve kafa dinlemek için birçok diğer kıyı şehrinden daha uygundur. Santa Barbara’da birçok plaj bar ve kafe bulunmaktadır ve bu mekânlarda insanlar uçsuz bucaksız Pasifik Okyanusu’nun karşısında temiz okyanus havasını soluyup içeceklerini yudumlayabilir, iyi vakit geçirebilirler.

Neden Santa Barbara?

Küçük bir şehir olmasına rağmen Santa Barbara yaşaması oldukça zevkli bir şehirdir. Nüfusu çok büyük olmasa da oldukça geniş bir kitleyi temsil eden, birçok geçmişe ve toplumun değişik kesimlerine ait bir nüfustur. İngilizce öğrenmek için Amerika’ya giden bir yabancı öğrencinin bu şehirde çok fazla yabancılık çekmeyeceği aşikardır ve bu nedenle de İngilizce öğrenmesine yardımcı olacaktır. Zaten herkes İngilizce konuştuğu için İngilizcesini bol miktarda kullanmak zorunda olacak olan öğrenci ayrıca daha çok iletişim kurmak için cesaretlenecek ve bu da İngilizcesini geliştirmesini sağlayacaktır. Bu nedenlerden dolayı İstanbul Yurtdışı Eğitim Santa Barbara’yı kesinlikle tavsiye eder ve kaliteli bir hizmetin garantisini verir.

OKUL SEÇENEKLERİ