santa-monica-ca
santa-monica-ca
santa-monica-ca
santa-monica-ca
santa-monica-ca
santa-monica-ca
santa-monica-ca
santa-monica-ca
santa-monica-ca
santa-monica-ca

Kıyı Cenneti

Kaliforniya eyaletinin içinde küçük bir kıyı cenneti olan Santa Monica, nereden baksanız esasen Los Angeles şehrinin bir bölgesidir. Genel olarak sıcak kumsalları ve enerji dolu, gür atmosferi ile bilinir bu şehir; eğlence arayan girişken bir turist için eğlenceli mekanlarla dolu bir turist cennetidir ve Santa Monica’da sıkılmak oldukça zordur.

Dünyaca Ünlü Video Oyunu Şirketleri

Santa Monica video oyunları açısından Amerika’da çok önemli bir konuma sahiptir ki,kayda değer birçok video oyunu şirketinin merkez binası buradadır. Bu şirketlerden biri de, dünyanın en popüler video oyunlarından biri olan World of Warcraft adındaki online oyunu üretmiş olan dünyaca ünlü Blizzard Entertainment’dır. Blizzard Entertainment genelde ay sonunda olmak üzere, merkez binalarına tur grupları kabul etmektedir. Yüksek olan taleplerden dolayıtur rezervasyonunu birkaç ay önceden ayırtmak gerekmektedir.

Renkli Eğlence Hayatı

Santa Monica bütün dünyada saf plajlarıyla bilinir ve burada turistler sıcak kumları, masmavi okyanusun tadını çıkarabilirler. Bu plajlarda birçok plaj barı ve kafeler bulunur. Buralarda turistler okyanus manzarası karşısında ve dalgaların yumuşak sesleri arasında arkalarına yaslanıp rahatlayabilirler. Bunun yanı sıra, Santa Monica gibi enerjik ve renkli bir şehirde gece hayatı da gerçekten oldukça iyidir. Şehrin birçok bar ve gece kulüpleri çok geniş kapsamda zevk ve tarzlara hitap eder. Bununla beraber Los Angeles’ın çevresinde olmasından dolayı Santa Monica’da bulunanlar için Los Angeles’a gitmek çok kolaydır. Bu yüzden Los Angeles’ta yapılabilecek bütün eğlenceli aktiviteler,Santa Monica’da yaşayan biri tarafından da yapılabilir.

Mükemmel Toplu Taşıma Sistemi

Santa Monica oldukça mükemmel bir toplu taşıma sistemine ev sahipliği yapar. Başlangıç olarak şehir bir kent simgesi olan Big Blue Bus otobüs sistemi bulunmaktadır ve bu sistem yolcuları Santa Monica ve sınırdaki Los Angeles mahallelerine en hızlı şekilde ulaştırır. Bunun yanı sıra Santa Monica’nın hafif raylı sistemi ve metro sistemi de mevcuttur. Bu yüzden şehirde dolaşmak hiç de zor olmayacaktır. Şehrin yaklaşık 8 mil karelik boyutlarını göz önüne alırsak, aslında burada en iyi ulaşım şekli yürüyerek gitmektir ya da alternatif olarak bir bisiklet de kiralayabilirsiniz. Böylelikle sağlıklı bir yaşam için günlük egzersizinizi de yapmış olacaksınız.

Neden Santa Monica?

İngilizce öğrenen bir öğrenci için, Santa Monica pratik yapmak için ideal bir mekandır. Hemen herkesin İngilizce konuşmasının yanı sıra, insanlar tıpkı Los Angeles’ta olduğu gibi Hollywood’da da kullanılan aksanla, yani Standart Amerikan aksanıyla konuşurlar. Bu sebeple burada konuşulan İngilizce çok kolay anlaşılır. Bu yüzden öğrenci yerel halkla iletişim kurmaya cesaretlenecektir. Ayrıca burada İngilizce sürekli olarak kullanılacağı için öğrencinin elinde pratik yapmak için oldukça yüklü imkan bulunacaktır. Sonuç olarak İstanbul Yurtdışı Eğitim Santa Monica’ya yapacağınız gezinin gitmeye değer olduğunu ve en kaliteli hizmeti sunacağını garanti eder.

OKUL SEÇENEKLERİ