san-diego-ca
san-diego-ca
san-diego-ca
san-diego-ca
san-diego-ca
san-diego-ca
san-diego-ca
san-diego-ca
san-diego-ca
san-diego-ca
san-diego-ca
san-diego-ca

İspanyol ve Amerikan Kültürlerinin Melezi

San Diego; Kaliforniya eyaletinde bulunan, Amerika ve Meksika’nın sınırında, iki kültürün yol ayrımını oluşturan bir simgedir. Özel durumundan dolayı iki kültürün karışımından oluşan bu şehir birbirine bağladığı iki ülkenin deneyimini sunar. Bu gerek Meksika yemeklerinin eşsiz lezzetleri, gerek kültüre ve sanata katkıda bulunan renkli İspanyol nüfus olsun, burada bulunan bu karışım gerçekten de sevilmeye değerdir.

Tarihi Anıtlar ve Müzeler

San Diego, İkinci Dünya Savaşında bir kıyı şehri olarak Amerikan donanması için çok önemli bir rol oynamıştır ve bu yüzden burada kayda değer miktarda, bu savaşı anan anıt ve müze bulunmaktadır. Bu anıtların arasında en göze batanlardan biri olan “Koşulsuz Teslim Anıtı” savaştan yeni dönmüş genç bir denizcinin sevgilisini öperken ki anını gösterir, ve bir benzeri anıt olan “Yuvaya Dönüş Heykeli” de benzer bir şekilde savaştan dönen başka bir denizcinin karısına ve çocuğuna kavuşma anını gösterir. Özellikle Koşulsuz Teslim Anıtı sevgililer için çok popüler bir mekan olmakla beraber, burada beraber aynı pozu verip anıtın yanında fotoğraf çektirebilirler. Bu heykellerin yanı sıra San Diego’da birçok diğer müze ve anıt bulunur ve bu müzelerden biri de USS Midway Müzesi, adı geçen ve ikinci dünya savaşının sonlarında göreve alınmış olan uçak gemisini sergiler.

Zengin Turistik Aktiviteler

Eğlence arayanlar için San Diego’da birçok eğlence merkezine ev sahipliği yapar ki bunların arasında bilindik nedenlerden dolayı su parkları bunların arasında özellikle popülerdir. Bunun yanı sıra San Diego hayvanat bahçesi ve San Diego safari merkezinde turistler hayvanları doğal ortamlarında gözlemleyebilirler. Parklarının yanı sıra San Diego plajları için de oldukça popülerdir ve burada turistler masmavi sular ve saf kumlar arasında kendilerini düşünceleri arasında kaybedebilirler. Kendilerini daha maceracı hissedenler için ise hem günlük hem de daha uzun süreli olan tekne gezintileri mevcuttur ve bu gezintilerde balinaları seyredebilirler.

Birçok turist için San Diego özel bir tür turizm olanağı sunar ve bunun adına da “bira turları” denir. San Diego bütün ülkede butik bira markaları ile bilinir ve turistler dünyanın her yerinden bu butik biraları denemek için gelirler. Butik bira San Diego kültürünün önemli bir parçası ve şehrin ve de eyaletin büyük şirketlere karşı olan başkaldırısının bir sembolüdür. Bunun yanı sıra San Diego’daki Meksika kökenli Amerikalıların yoğunluğundan dolayı bölgede Meksika yemekleri oldukça popülerdir ve bu konuda ve daha birçok değişik kültürün sofraları konusunda oldukça geniş seçenekler sunar. San Diego’da gece hayatı da diğer her yanı gibi oldukça neşelidir ve çok geniş kitlede bar ve gece kulübü müşterilerin hizmetindedir.

Neden San Diego?

Bir İngilizce öğrencisi için San Diego pratik yapmak için ideal bir mekândır. Tıpkı Amerika’nın geri kalanı gibi, San Diego’da da halkın büyük çoğunluğunun anadili İngilizcedir, ama Meksika’ya olan yakınlığından ve bu durumda orada yaşayan Meksika kökenli nüfustan dolayı halkın kayda değer bir bölümü İspanyolca konuşur. Buna rağmen hemen herkes İngilizce konuşacaktır ve burada en çok kullanılacak olan dildir. Bu da öğrenciye yeteri kadar pratik yapma olasılığı sunacaktır. Bununla beraber İngilizcenin yanında İspanyolca öğrenen insanlar için burada yaşayan Meksika kökenli halk da İspanyolcalarını geliştirmek için bir fırsat olacaktır. Sonuç olarak İstanbul Yurtdışı Eğitim San Diego’ya yapacağınız yolculuğun gitmeye değer olduğunu ve en kaliteli hizmeti sunacağını garanti eder.