orlando-fl
orlando-fl
orlando-fl
orlando-fl
orlando-fl
orlando-fl
orlando-fl
orlando-fl
orlando-fl
orlando-fl
orlando-fl

Eğlencenin başkenti

Orlando Florida hiç şüphesiz Amerika’nın ve hatta belki de dünyanın eğlence parkı başkentidir. Bu şehirde dünyanın en büyük bazı kuruluşlarına ait çeşitli üst düzey eğlence parkı mevcuttur. Kişi gerek genel olarak bir eğlence parkı meraklısı olsun, gerekse bu eğlence parklarını yöneten kuruluşların hayranları, Orlando hiçbir şekilde sıkıcı olmayacak bir şehirdir.

Öncelikli olarak Orlando dünyanın en büyük eğlence parklarından biri olan Disney World’e ev sahipliği yapmaktadır. Bilindiği gibi çok sayıda hikâye ve kahramana imza atmış Disney şirketi yakın bir tarihte ek olarak hem Marvel çizgi romanlarını hem de Star Wars evrenini satın almış olup, artık Disney World’de çok geniş kapsamlı bir biçimde temsil etmektedir. Her iki evrenin hayranları için de Orlando gereken bütün yönleriyle tatmin etmektedir. Disney World’ün yanı sıra Disney şirketi Orlando’da aynı zamanda hem dünyanın ülkelerini hem de gelecek dünyasını sergilemesiyle bilinen EPCOT Merkezine de ev sahipliği yapar.

Harry Potter Dünyası

Orlando aynı zamanda Disney World’ün belki de ezeli rakibi Universal Studios’a da ev sahipliği yapmaktadır. Universal Studios eğlence parkında JAWS’dan Jurassic Park’a, King Kong’dan Universal canavarları temalarına uyarlanmış sayısız eğlence aleti ve atraksiyon bulunmaktadır. Park aynı zamanda Harry Potter’ın Büyücülük Dünyası’na ev sahipliği yapar ki burada Harry Potter dünyasının gerçek yerlerini temsil eden Diagon Yolu, Hogsmeade ve hatta Hogwarts kalesinin birebir taklidini şahsen görüp yaşamak, içinde kaybolmak mümkündür. Hatta ve hatta tam anlamıyla bir Harry Potter deneyimi yaşamak için, Diagon Yolunda alışverişinizi yaptıktan sonra taklidi yapılmış bir Peron 9 ¾’den Hogwarts Express trenine binip, trenle Hogwarts kalesine gitmek mümkündür. Hiç şüphesizdir ki Orlando Florida bir Harry Potter hayranı için ideal bir şehirdir. 

Uzay Merkezi

Uzay tutkunları için Kennedy Uzay Merkezi, ziyaretçileri sık sık uzay misyonları dünyasına tanıtmak için kabul eder. Burada, uzay mekikleri fırlatılmasının ve Mars'ın muhtemel kolonileşmesi üzerine devam eden araştırmaların inceliklerini öğrenebilirsiniz. Sea World Orlando, bir su parkı deneyimi yaşamak isteyenler için diğer bir popüler turistik yerdir ve su kaydıraklarında eğlenmeye ek olarak, yunus ve balina gösterileri izleyebilirsiniz. Son olarak LEGO tutkunları için LegoLand, heyecan verici sürüş ve ilgi çekici yerlerin bulunduğu LEGO temalı bir eğlence parkı sunar.

Kültürel Alanlar

Tema parkları bu güzel şehrin tek cazibesi değildir; daha kültürel eğimli insanlar için, Orlando birçok değişik müzeye ve sanat galerine ev sahipliği yapar. Bu müzeler arasında yaşayan ve yaşamış ünlü insanların balmumu heykelleri müzesi olan Madame Tussauds bulunur. Madame Tussauds'daki balmumu heykelleri gerçek hayattaki benzerlerinden ayırt edilemeyecek kadar gerçekçidir. Ünlülerin balmumu heykellerine ek olarak, çizgi roman süper kahramanları gibi çeşitli popüler kültür figürlerinin balmumu heykellerini de bulmak mümkündür. En sevdiği ünlüler veya süper kahramanlar ile resim çektirmek isteyenler için, Orlando'daki Madame Tussauds kesinlikle gidilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. 

Neden Orlando?

Orlando ayrıca yeşil alanların tadını çıkarmak isteyenler için mükemmel bir yerdir. İnsanların temiz hava için gidebilecekleri birçok harika park vardır. Ayrıca doğayı deneyimlemek isteyenler için çeşitli hayvanat bahçeleri ve vahşi yaşam alanları bulunmaktadır. Orlando, yabancı bir öğrenci için harika bir yer olup, farklı ve canlı bir yerel nüfusa sahip olmanın yanı sıra, aynı zamanda bir turistik merkezdir. Bu nedenle bu şehirde farklı geçmişlerden sayısız insanla tanışmak mümkündür, ki bu da kişinin başka insanlarla iletişim kurmasını cesaretlendirip tetikler ve İngilizcesini geliştirmesi için eşsiz bir olanak sağlar. Zaten kişi burada kayıtsız şartsız İngilizceyi sürekli olarak kullanacağı için de Orlando İngilizce öğrenmek için ideal bir yerdir. İstanbul Yurtdışı Eğitim İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere Orlando’yu kesinlikle tavsiye etmektedir ve size en kaliteli hizmeti sunacaktır.

OKUL SEÇENEKLERİ