miami-fl
miami-fl
miami-fl
miami-fl
miami-fl
miami-fl
miami-fl
miami-fl
miami-fl
miami-fl
miami-fl

Kumsal cenneti

Florida eyaletinin başkenti Miami,  Amerika’nın en büyük şehirleri arasında yer alır. Bir kıyı şehri olan, çoğu zaman iki dünyanın karışımı olan Miami, eşit oranda hem modern bir metropol hem de bir plaj cenneti hissini uyandıran, Amerikan kültürünün önemli bir parçasıdır. Büyük kumsal yanı tatil yerlerinde turistler saf beyaz kumların, masmavi okyanusun ve deniz tabanını rengârenk süsleyen mercanların tadını çıkarır. 

Heyecan dolu aktiviteler ve eğlence parkları

Tabii ki böyle bir kumsal cennetinde gidilecek ve görülecek yerlerin kısıntısı da yoktur. Gerek bu muazzam bir su parkı olan Jungle Island Eğlence Parkı’nın sunduğu heyecan dolu aktiviteler arasında bir macera yaşamak olsun, gerek Mercan Kalesi’nin dış merkezi sanatsallığında kendini kaybetmek, Miami’de eğlence tükenmez. Ama Florida’daki eğlence Miami ile sınırlı da değildir. Çünkü Miami dünyanın kuşkusuz en popüler eğlence merkezlerine ev sahipliği eden Orlando’ya da oldukça yakındır. Burada bir hafta sonu geçirerek, kişi Disney World ya da Universal Studios eğlence parklarında doyasıya eğlenebilirler. Standart atraksiyonların yanı sıra, Star Wars ve MARVEL süper kahramanları hayran kitlesi için Disney World, Harry Potter hayran kitlesi için de Universal Studios, kişinin en sevdiği kurgu dünyasında kendini kaybedebileceği bir ortam sunar.

Bahar tatillerinde üniversite öğrencilerinin sürüler halinde Miami’ye gelmesinin bir nedeni vardır ki, bu neden de Miami’de hayatın eğlenceli olmasıdır. Parti yapmak isteyenler için hakiki bir cennet olan Miami’de standart barlar ve gece kulüplerinin yanı sıra dünyaca ünlü plaj barları da mevcuttur. Buralarda eğlenirken okyanus manzarasının keyfini çıkarıp, deniz kokan temiz havayı içlerine çekebilirler.

Neden Miami?

Bir İngilizce öğrencisi için Miami idealdir çünkü şehrin büyük çoğunluğu İngilizce konuşur. Yalnız şehrin kayda değer bir kısmı çoğunlukla Meksika ve Küba kökenli olup anadili İspanyolca olan bir İspanyol nüfustan oluşur, ki bunların büyük bir çoğu da aynı zamanda İngilizce konuşabilir. Gerek bir restoranda yemek yemek gibi basit işler olsun, gerek arkadaşlarınızla sohbet etmek, Miami’de günlük işlerinizi halledebilmek için çok sıklıkla İngilizce konuşmak durumunda kalınır. Bu sayedeİngilizcenizi geliştirmek için karşınıza sayısız fırsat çıkacaktır. Bunun yanı sıra, İngilizce ile beraber ayrıca İspanyolca öğrenenler için de İspanyolca konuşan nüfus çok değerli bir fırsat olabilir. Sonuç olarak Miami potansiyel bir İngilizce öğrencisi için ideal bir mekandır ve ciddi bir şekilde değerlendirilmelidir. İstanbul Yurtdışı Eğitim gezinizin yararlı olacağını ve en kaliteli hizmeti sunacağını garanti eder.