new-jersey-nj
new-jersey-nj
new-jersey-nj
new-jersey-nj
new-jersey-nj
new-jersey-nj
new-jersey-nj
new-jersey-nj
new-jersey-nj
new-jersey-nj

Enerji dolu bir kültür merkezi

Kuzeydoğuda New York’tan sonra Amerika’nın en ünlü şehirlerinden biridir New Jersey. Amerikan genel kültürünün önemli bir yapı taşı olan Jersey, enerjik ve heyecanlı bir atmosfere sahiptir. Enerjik tavır ve geniş, çoğulcu nüfusu ile övünülen bir şehir merkezi olan New Jersey, aynı zamanda aydın zevklere sahip olanlar için de bir kültür merkezidir. New Jersey’de hayat asla sıkıcı değildir.

Üniversite şehri

Amerika’nın en değerli kent simgelerinden biri olan ünlü Princeton üniversitesi New Jersey’de bulunur. Amerika’nın ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Princeton oldukça eğitimli bir nüfusa olanak verir. Bir üniversite olmanın yanı sıra, Princeton aynı zamanda bir sanat müzesi olarak da hizmet verir ve antik yapıtlardan bu yana birçok türde sanat eseri sergiler. Bu sayede sanatla ilgisi olanlara olabilecek en kaliteli hizmeti sunar. Princeton’un yanı sıra New Jersey birkaç diğer sanat müzesine daha ev sahipliği yapar ki bunların arasında Montclair, Newark ve Wheaton bulunmakla beraber, bu yerlerin hepsi ufkunu geliştirmek isteyenler için sınırsız tarzda sanat eseri sunar.

Doğal güzellikler

Jersey çoğunlukla bir şehir merkezi olsa da doğal alanlar yok demek yalan olur. Egzotik hayvanlara ilgi duyanlar için, Jersey sahilinde bir alpaka çiftliği bulunur ve burada insanlar hayvanları doğal ortamında izleyebilirler. Bunun yanı sıra can sıkıcı şehir yaşantısından kurtulmak isteyen insanlar için Edgemont Park, doğanın içinde stres atmaları için idealdir. Son olarak da Büyük Şelaleler, şelalelerin sesi ve heybetli manzarası karşısında, düşünceleri içinde kendilerini kaybetmek isteyenler için bir sığınak sunar.

Eğlence hayatı

Eğlence isteyenler için New Jersey yapacak birçok eğlenceli aktivite doludur. New Jersey’de bulunan birçok büyük eğlence parkı müşterilerine en heyecan dolu deneyimleri sağlamaktadır ve bu eğlence parklarının arasında su parkları özellikle popülerdir. Jersey’nin ünlü eğlence parklarından biri de Six Flags Adventure’dır ve atraksiyonları ile hayatlarına heyecan katmak isteyenler için birebirdir. Eğlence parklarının yanı sıra, zamanlarını daha sessiz ve rahatlatıcı bir deneyim yaşayarak geçirmek isteyenler deniz kenarı restoranlarında yiyip içerken ufukta batan güneşi seyredebilir, kendilerini denizin kokusu içinde kaybedebilirler.

Konu gece hayatına geldiği zaman Jersey en mükemmelini sunabilir. Bir şehir merkezi olarak Jersey’de gece asla sıkıcı olmaz ve seçenekler sınırsızdır. Jersey gece kulüpleri daima enerjiktir, en son trendlerle iç içedir ve insanı heyecan doruklarına sürükler. Sporseverler için birçok spor barı vardır ki bunlar Amerika’da çok popülerdir ve bu yerlerde maçlar büyük ekranlarda naklen yayınlanır. Bunun yanında daha sessiz geceler geçirmek isteyenler için lüks salonlar da mevcuttur.

Neden New Jersey?

Jersey’de halkın büyük çoğunluğunun İngilizce konuşmasından dolayı, bir İngilizce öğrencisi için ideal bir yerdir. Bir şehir merkezi olarak, yerel halkla iletişim kurmaya davetiye verecek bir yer olmasının yanı sıra, en sıradan işleriniz için bile İngilizce kullanmak zorunda kalacaksınız. İstanbul Yurtdışı Eğitim Jersey’nin gitmeye değer olduğunu ve kaliteli bir hizmeti garanti eder.

OKUL SEÇENEKLERİ