san-francisco-ca
san-francisco-ca
san-francisco-ca
san-francisco-ca
san-francisco-ca
san-francisco-ca
san-francisco-ca
san-francisco-ca
san-francisco-ca
san-francisco-ca
san-francisco-ca
san-francisco-ca

Kültür Cenneti

Eğer San Francisco’yu iki kelime ile anlatmak istersek, bunun adı kültür cenneti olurdu. Hevesli gezginler için kent simgesi dolu bir şehir olan San Francisco gerek İngilizcesini geliştirmek gerekse kendini şehrin güzelliğinde kaybetmek isteyenler için hakiki bir cennettir. Amerikan tarihinin simgesel bir parçası olan San Francisco’nun her şeyden önce en önemli yanı şehrin yaşamak için çok keyifli bir yer olmasıdır.

Kırmızı Rengiyle Büyüleyen Golden Gate Köprüsü

Simgesel Golden Gate köprüsünden bahsetmeden San Francisco’yu anlatmak imkansızdır. Golden Gate, San Fracisco’yu Marin ilçesine bağlayan köprü olup, bütün dünyada belirgin kırmızı rengi ile ünlüdür. Aslen trafik için olmakla beraber, uzun bir zaman önce şehrin gözdesi bir turistik atraksiyon olmuştur; yayalar ve bisikletçiler için uygundur. 

Alcatraz Adası Efsanesi

Golden Gate köprüsünden heybetli bir şekilde Alcatraz adası görünür. Efsanevi Alcatraz hapishanesinin bulunduğu bu adadan şimdiye kadar hiçbir mahkûm kaçamamıştır. Bir zamanlar cezaevi olan Alcatraz bugün turistlere açık bir atraksiyon olarak varlığını sürdürmektedir ve her gün adaya feribot turları yapmak mümkündür. Hala Golden Gate bölgesindeyken ilgi çekecek bir yer olan Golden Gate Parkı, New York’taki Central Park kadar ünlü olmasa da ondan daha büyüktür ve kesinlikle ziyaret etmeye değer bir kent simgesidir. Burası, kendini doğaya atıp temiz hava alarak günlük şehir yaşantısının stresi ve monotonluğundan kurtulmak isteyen yerel halk için idealdir.

Ulaşım

San Francisco çok gelişmiş bir tramvay sistemine ev sahipliği yapar ve bu sistem yine San Francisco’nun sahip olduğu önemli turist atraksiyonlarından biridir. Tramvay sistemi ile şehri gezmek gerçekten çok zevklidir ve birçok gezgin için şehir içinde ana taşıma sistemi olacaktır.

Sosyal Aktiviteler & Eğlence Hayatı

Tıpkı diğer büyük şehirler gibi, San Francisco’da da eğlence sektörü oldukça gelişkindir ve birçok kayda değer restoran ve kafe bulunur. San Francisco özellikle deniz ürünleri için idealdir ve bu yönde en iyi yerlerden biri, aynı zamanda yine bir turist atraksiyonu olan Fisherman’s Wharf’tır (Balıkçı İskelesi). Bunun yanı sıra gece hayatı oldukça eğlencelidir ve birçok zevke hitap eden barlar ve gece kulüpleri mevcuttur.

Neden San Francisco?

Diğer Amerikan şehirleri gibi San Francisco da İngilizcelerini geliştirmeye heves eden öğrenciler için idealdir. Bir restoranda yemek yemek gibi en basit işler için bile İngilizce konuşulmak zorunda kalmakla beraber, San Francisco’nun atmosferi insanı diyalog kurmaya davet eder. Tramvaya binerken bile İngilizce konuşmaya meyilli olacaksınız. Çünkü genel olarak Amerikalılar doğaları gereği yeni insanlarla tanışmayı seven insanlardır ve yabancılar çok ilgilerini çeker. Bu sebeple İstanbul Yurtdışı eğitim kültür cenneti San Francisco’da öğrencileri İngilizce öğrenmeye davet eder ve kaliteli bir hizmetin garantisini verir.