seattle-wa
seattle-wa
seattle-wa
seattle-wa
seattle-wa
seattle-wa
seattle-wa
seattle-wa
seattle-wa

Popüler Kültürün Önemli Bir Merkezi

Washington eyaletinin başkenti Seattle;çok büyük bir şehir olmamasına karşın, bir öğrenci veya genç bir gezgin için ideal bir nokta olup, oldukça heyecan verici bir deneyime kapı açabilir. Son zamanlarda özellikle genç nüfustan oldukça yüklü turist akını alan Seattle, önümüzdeki senelerde de mutlaka büyümeye devam edecektir. Bu yeni yükselen turist cenneti, doğal olarak da Amerika’ya İngilizce öğrenmek için gidecek olan bir öğrencinin eğitimineburadadevam etmesi için sayısız neden sunmaktadır.

Seattle’da, daha önce de belirtildiği gibi çok büyük bir şehir olmaması nedeniyle, görülecek yer sayısının sınırlı olmasına karşın, Amerikan popüler kültüründe çok büyük öneme sahiptir. Seattle’daki birçok kent simgesinin en önemlisi belki de şehrin sembolü kabul edilebilecek Space Needle adlı, Uzay İğnesi anlamına gelen yapıdır. Bu binanın en göze çarpıcı yanı kendine has olan yapısıdır. Zira yerden 200 metre yükseklikte bir yapı iskelesi üzerine kurulmuş bir uçan daireyi anımsatır. Asıl amacı bir gözlem kulesi olan Uzay İğnesi, ayrıca Gök Şehri anlamına gelen SkyCity Restoranı’na da ev sahipliği yapar. Uzay İğnesinde şehrin siluetinin karşısında yemek yeme eylemini her gezginin bir kere deneyimlemesi tavsiye edilir.

Doğal Güzellikler ve Bakımlı Plajlar

Bir şehir olmasına rağmen Seattle muazzam bir doğal güzelliğe sahiptir. Şehrin etrafı çam ormanlarıyla çevrilidir ve bu ormanların içinden Rainier Dağı yükselir. Şehrinherhangi bir yerinden rahatlıkla gözlemlemenin mümkün olduğu bu karlı dağ hem Seattle, hem de Washington eyaleti için çok önemli bir kent simgesidir. Rainier Dağına sıklıkla günlük turlar düzenlenmektedir. Seattle’da bir diğer kayda değer doğal alan da Snoqualmie Şelalesi’dir. Washington eyaletinin en önemli doğal alanlarından biri olan Snoqualmie Şelalesi de çok sıklıkla tur alan bölgelerden biridir.

Yemek Kültürü

Bir deniz kenarı şehri olarak Seattle, ayrıca deniz turizmi bakımından da birçok olanak sunmaktadır. Öncelikle, kuzeyde olan konumundan dolayı genel olarak bir plaj şehri olarak görülmese de, yazları denize girilebilecek birçok uygun plaj mevcuttur. Deniz tertemiz, bembeyaz plajlar da bakımlıdır. Seattle deniz ürünlerinden sıkça yararlanmaktadır. Kumsal şeridinde birçok taze deniz ürünleri servis eden restoran bulunmaktadır veşehirde bunun pazarı da mevcuttur. Kısacası deniz ürünü sevenler için Seattle ideal bir kenttir. Ayrıca Seattle’da düzenli olarak günlük tekne gezileri düzenlenmektedir ve bu gezilerde kişi denizin doğal güzelliğinin içinde, hafif rüzgârlı deniz havanın tadını çıkarabilirler.

Neden Seattle?

Yabancı bir öğrenci için Seattle uyum sağlamak açısından ideal bir mekândır. Oldukça fazla bir nüfusa sahip olan şehir, hemen hemen her toplum ve kesimden insanı içinde barındırmaktadır. Bu nedenlerden dolayı Seattle halkı da oldukça sıcakkanlı ve dost canlısı insanlardır vegenel olarak başka kültürlere karşı ilgi duyarlar. İngilizce öğrenmek açısından da Seattle halkının dost canlısı olması kayda değer katkı sağlamaktadır. Bir İngilizce öğrencisi, Amerika’da bulunduğu süre içerisinde devamlı olarak İngilizce kullanmak zorunda olacağı için kazandığı kazanımların yanı sıra, Seattle’ın dost canlısı halkı öğrencinin daha çok iletişim kurmasına da teşvik edecektir. Bu nedenlerden dolayı İstanbul Yurtdışı Eğitim, İngilizce öğrenmek için Seattle’ı kesinlikle tavsiye etmekteve kaliteli bir hizmet sunacağının garantisini vermektedir. 

OKUL SEÇENEKLERİ