sevilla
sevilla
sevilla
sevilla
sevilla
sevilla
sevilla
sevilla

Tarih Kokulu Modern Şehir Sevilla

Sevilla; Flamenko’nun doğduğu, adına futboldan aşina olduğumuz, her köşesinde mandalina ağaçları görebileceğiniz, İspanya’nın Endülüs bölgesinde bulunan 2000 yaşındaki tarih kokulu modern bir şehirdir. Emeviler döneminden kalma binaların dahi oldukça iyi korunduğu tarihine sahip çıkmayı bilen, görme şansına erişen çoğu insanın favori şehirleri arasına tereddüt etmeden yerleştirdiği bu şehir, diğer turistik bölgelere nazaran daha ucuz olmasıyla da ilgiyi üzerine toplamaktadır.

Etkileyici Sevilla Mimarisi

İçinden nehir geçen bir şehir kötü olamaz sözünü bir kez daha kanıtlayan, içinden Guadalquivir nehrinin geçtiği bol yeşillikli Sevilla, dünyanın en büyük gotik katedrali Giralda’ya ev sahipliği yapmaktadır. Gerçekten de görkemiyle insanı ürperten bir yapısı vardır ve mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Bir diğer yapı ise Alcázar sarayıdır. Granada’daki Alhambra sarayına benzetilen bu saray, yine Emeviler döneminden kalma bir yapıdır. Ayrıca Plaza de Espana ve Parque de Maria Luisa’yı da listenize eklemeyi unutmayın. 

Şehrin Her Yanını Süsleyen Mandalina Ağaçları

Şehrin her yerinde mandalina ağaçları görmeniz mümkündür ve bu kadar çok mandalina ağacının olmasına dair türlü türlü rivayetler var. Bir rivayete göre dönemin kralı Al Mutamid’in eşi Sevilla’ya kar yağmadığından şikayetçi olur ve Granada’ya gitmek istediğini söyler. Eşinin Granada’ya gitmesini isteyen kral, mandalina ağaçlarının çiçeklerinin beyaz olmasından dolayı her yere mandalina ağaçları ektirir ve bu yüzden çiçek açma döneminde Sevilla’ya beyaz çiçeklerin uçuşmasıyla kar yağıyormuş gibi bir görüntü oluşur.

Flamenko’nun Anavatanı

Flamenko’nun ana vatanı olduğundan İspanya’nın her yerinde göreceğiniz Flamenko’dan daha kaliteli bir gösteri izleyeceğinizin garantisini veririz. Çünkü diğer bölgelerde izleyeceğiniz Flamenkolar gösteri ve turistik amaçlıyken, burada gerçek Flamenko’yu izleme şansını bulacaksınız. Sokaklarda yürürken sokak müzisyenlerinin sesleri sizlere eşlik edecek, akşam yemeğinizi harika müzikler eşliğinde yiyor olacaksınız.

Farklı Hayat Ritmiyle Sevilla

Sevilla gündüzü başka, gecesi bambaşka şehirlerden biridir. Aydınlatması sarı renkli olduğundan, geceleri altın gibi parlamaktadır. Gece hayatı İspanya’nın her yerinde olduğu gibi hareketlidir ve 12-1’den sonra başlar ve sabaha bağlanır. Çalışma saatleri bizden farklıdır. Çünkü gün içinde ‘siesta’ yaparlar, bu yüzden akşam yemeği ya da benzeri durumlarda sıkıntı yaşamamak için mutlaka restoranların ‘horario’larını yani zaman çizelgelerini kontrol etmelisiniz.

Rahat Ulaşım ve Güler Yüzlü İnsanlar

Şehir çok büyük değildir. Çok turist almasına rağmen trafik problemi yaşatmaz. Çünkü her yer ya yürüme mesafesindedir ya da insanlar bisikletle gitmeyi tercih ediyorlardır. Akdeniz’in verdiği sıcaklık halkının yüzüne yansımıştır. Herkes her daim yardımsever ve güler yüzlüdür. Giyinişlerine çok dikkat ederler, çok bakımlıdırlar; normal bir etkinliğe giderken bile en güzel şekilde görünmeye çalışırlar.

Neden Sevilla?

Sizler de bu rüya gibi şehrin sokaklarında dolaşıp tarihini koklamak; gerçek dansı, müziği hissetmek istiyorsanız, İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere dil eğitiminize renk katacağını düşündüğümüz, asla unutamayacağınız anılar biriktireceğiniz, geçmişin başkenti Sevilla’yı öneriyoruz.

OKUL SEÇENEKLERİ