granada
granada
granada
granada
granada
granada

Büyüleyici Şehir Granada

Sierra dağının eteklerinde kurulmuş olan, görkemli Elhamra sarayı ve manzarasıyla giden herkesi derinden etkileyen İspanya’nın Endülüs bölgesindeki doğu ve batı tarihinin iç içe olduğu bir şehirdir. Granada’ya giden herkes Granada’da ruhundan bir parça bıraktığını söyler, gerçekten de şehrin atmosferi büyüsüyle insanı içine çeker ve asla ayrılmak istemezsiniz. Malaga’ya 1,5 saat uzaklığında olan Granada, bu muhteşem güzelliğinin yanında oldukça ucuz bir öğrenci şehridir.

Dillere Destan Elhambra Sarayı

Şehrin modern bölgesinin dışında, şehir iki tepeden oluşmaktadır, bunlardan biri Elhamra sarayının olduğu Elhamra tepesidir. Elhamra sarayı UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak korunmaktadır ve Granada’ya gidildiğinde ziyaret etmeden dönmemeniz gereken bir noktadır. Elhamra Sarayı, 1232 yılında Müslümanlar tarafından 13 hektarlık bir alan üzerine inşa edilmiştir. Elhamra’yı tamamen gezebilmek için 1 gün ayrılması gerekiyor. Saray; geniş avlusu, meşhur aslanlı bahçesi ve muazzam duvar işlemeleriyle ziyaretçilerini tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Diğer tepe ise Albaicin tepesidir. Beyaz boyalı evlerin samimi, sıcacık bir görüntü oluşturduğu bu bölgede yerel halk yaşamaktadır. Elhamra’yı Albaicin tepesinden izlemek de ayrı bir keyiflidir. Şehrin ortasında da görülmeye değer bir Katolik kilisesi bulunmaktadır. 

Flamenko ve Kültür Cenneti

Her an sokaklardan yükselen Flamenko sesleriniduymak mümkündür. Bunlar yerel halkın yapacağı gösteriler olacağından daha önce gördüğünüz Flamenko gösterilerinden eminiz ki daha güzel, daha samimi gelecektir. Bünyesinde harika hikayeler saklayan Arnavut kaldırımlı dar sokaklarını, portakal ağaçlarının ve farklı çiçeklerin süslediği bu muhteşem kültür cenneti Granada, ziyaretçilerini büyülemeye her geçen gün devam ediyor. 

İspanya’nın En İyi “Tapas”ları

Mirador de San Nicolas’a çıkıp Elhamra’nın görkemine, hayatınız boyunca unutamayacağınız bu manzaraya bakmanızı öneririz. Burayı gündüz görmenin keyfi ayrı, gece daha ayrıdır. Buraya çıktığınızda yorgunluğunuzu atmanız için oturuptepedeki kafelerinde bir şeyler içebilirsiniz. Kafelerinde daha önce başka bir yerde karşılaşmamış olmanızın muhtemel olduğu bir gelenek ile karşılaşacaksınız. 2-3 euroya aldığınız bir içeceğin yanında, ücretsiz ‘tapas’ ikram edilecek ve İspanya’da en iyi tapas yiyeceğiniz yer de burasıdır.

Üniversite Şehri

1531 yılında açılmış olan ve çokça Erasmus öğrencisini bünyesinde barındıran Granada Üniversitesi, şehrin bir öğrenci şehrine dönüşmesine sebebiyet verir. Şehir; diğer turistik şehirlere nazaran oldukça ucuzdur, trafik problemi yoktur ve yürüyerek çoğu yerine gidilebilmektedir.

Neden Granada?

Eğer siz de şair Fransizco A de Icaza’nın şiirinde ‘Ona sadaka verin bayan, hayatta Granada’da kör olmaktan daha acı bir şey yoktur.’ dizeleriyle anlattığı bu büyüleyici şehirde eğitim almak istiyorsanız, İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Granada’da dil okulu eğitiminize yol çizmenizde yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

OKUL SEÇENEKLERİ