mayorka
mayorka
mayorka
mayorka
mayorka
mayorka
mayorka

Üç Dil Bir Arada

İspanya’nın Katalan bölgesine ait olan, Balear adalarının en büyüğü, özellikle Alman ve İngiliz turistlerin yoğunluğu ile birlikte geçimini turizmle sağlayan Arap-Endülüs etkisinin de görüldüğü bir adadır. Adada özellikle 3 dilin etkisi görülür, bunlar; İspanyolca, Almanca ve Katalanca’dır. Turistlerin yanı sıra tatillerini dil öğrenerek zenginleştirmek isteyen öğrencilerin de vazgeçilemez bir dil okulu bölgesidir.

Bisikletçilerin Uğrak Noktası

Merkezi Palma de Mallorca olan ada bisikletçilerin uğrak noktalarından biridir. Berrak suyuyla ünlü plajlara sahip olan ada, sizler tarafından keşfedilmeyi bekleyen etkileyici koylara ve yeraltı mağaralarına da ev sahipliği yapmaktadır ki bu da deniz imkânı, dalış gibi su sporlarını mümkün kılar. Aynı zamanda yat limanındaki ‘Passeig de Sagrera’ adı altında bir yürüyüş yoluna sahiptir. Bu yolda manzara eşliğinde akşamları yürüyüş yapmanın keyfi paha biçilemez. 

Turistik Alanlar

Şehrin kıyısındaki Gotik mimariye ait olan ‘La Seu Katedrali’nin büyüleyici görüntüsünün yanında, içinde bir müze de barındıran, resmi kutlamaların yapıldığı ‘Almudania Sarayı’ muhteşem bir manzara yaratmaktadır. Şehrin batısındaki Bellver Kalesi de bu harika adaya bir de yukarıdan bakmanızı sağlayacaktır. Şehirde turist ilgisi çeken bir diğer nokta ise ‘Valdemossa’ köyü, yani Musa’nın köyüdür. Burası bol yeşillikli, merkezden uzak bir köydür. Adanın batısında çok daha küçük bir ada olan ‘Sa Dragonera’ vahşi yaşam parkı vardır ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalar arasındadır. Mayorka aynı zamanda Avrupa’nın en büyük havalimanı ve su parklarından birine de ev sahipliği yapmaktadır. 

Siesta & Sosyal Hayat

Saat 12:30 - 16:30 arası genelde ‘siesta’ vaktidir ve bu saatler içerisinde açık bir yer bulmak neredeyse imkansızken, gece hayatı bu boş geçen saatlerin aksine oldukça hareketlidir. Dünyanın farklı bölgelerinden gelen turistleri düşündüğümüzde, bunun olmaması pek de mümkün olmazdı zaten. Genel olarak deniz ürünlerinin yemekleri süslediği Mayorka’da, paellayı ve meşhur içecekleri olan sangria’yı denemelisiniz. 

Neden Mayorka?

Halk turizm ile iç içe yaşadığından yabancı misafirlerine alışkındır ve bu sebeple de çok cana yakındır. Siz de hem tatil yapıp, hem de dil öğrenmek isteyenlerdenseniz, sizlere İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yeryüzündeki cennet olarak tanımlanan Mayorka’yı öneriyoruz.

OKUL SEÇENEKLERİ