alicante
alicante
alicante
alicante
alicante
alicante
alicante
alicante
alicante
alicante
alicante
alicante

‘Işığın Şehri’

Alicante, Romalıların ‘Lucentum’ diye adlandırdığı ‘Işığın Şehri’ olarak isimlendirilmiş olan, Avrupa’nın Miami’si diyebileceğimiz, Valensiya eyaletinin güneyinde bulunan önemli bir liman kentidir. Diğer büyük şehirlere nazaran çok daha ucuzdur ve ulaşımı da gayet kolaydır. Valensiya’ya yaklaşık 1,5 saat uzaklığındadır. Ilıman bir iklim tipine sahiptir, yazları da oldukça sıcak geçmektedir.

Kilometrelerce Uzanan Plajlar

Alicante, yakın olduğu Ibızaya da Mallorca kadar popüler değildir. Burası,daha çok İspanyolların tatil yapmayı seçtiği bir yerdir. Olağanüstü büyüklükte, kilometrelerce uzanan San Juan ve Postiguet plajları gibi plajlara sahiptir. Santa Barbara Kalesi en çok ilgi çeken tarihi yeridir. Asansörle çıkılabilen bu kaleden şehrin harika manzarasını izlemek paha biçilemezdir. Bir diğer tarihi nokta ise Santa Maria kilisesidir. Bu kilise Müslümanların orada yaşadığı dönemde cami olarak yaptırılmıştırve daha sonra Hristiyanların gelmesiyle kiliseye çevrilmiştir. 

Eğitim İmkanı

Muhteşem bir güzelliğe ve kaliteli bir eğitime sahip ‘Universidad de Alicante’ adı altında bir üniversitesi de vardır. 

Turistik Alanları

Şehir çok turist çektiğinden kalabalıktır ancak bunun yanında sakinliğini de koruyabilmektedir. Sahil boyunca palmiye ağaçları ve değişik taşlı yolları yürüyüşlerinizde size eşlik edecektir. Şehrin kalbi sahilde atmakta, sıcak yaz günlerinde insanlar şehir merkezinden ziyade kumsalda vakit geçirmektedir. En hareketli olan bölgesi de yat limanı bölgesidir. Santa Cruz bölgesi yine turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden birisidir; süslenmiş sokaklar, evler vardır ve oteller genelde buralarda bulunmaktadır. 

Farklı Kültürler

Dünyanın farklı bölgelerinden, farklı kültürden insanlar ile tanışma olanağınız yüksektir. Gece hayatı oldukça hareketlidir. Bir İspanyol şehrinden ziyade tatil şehri gibi görülmektedir. Ancak yine de Flamenko gibi olgular ile İspanyol kültürünü de hissettirmektedir. ‘Fiesta’ kültüründen asla vazgeçmeyen İspanyollar eğlencelerini burada da sabaha kadar devam ettirmektedir. Restoranlarda, kafelerde ‘siesta’yı unutmamakta fayda var, bunun için mutlaka buraların ‘horario’ları yani ne zaman açık ne zaman ‘siesta’da olduklarını gösteren tablolar mutlaka kontrol edilmelidir.

Neden Alicante?

Siz de dil kursu deneyiminizi tatil ile iç içe yaşamak isteyenlerdenseniz, İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size en uygun yer olan Alicante’yi öneriyoruz. 

OKUL SEÇENEKLERİ