marbella
marbella
marbella
marbella
marbella
marbella
marbella
marbella
marbella

Turist Cenneti

Marbella İspanya’nın Endülüs/Malaga bölgesinde bulunan nüfusu 140.000’i aşmış bir tatil kasabasıdır. Harika plajları ile turistleri kendine çeken bir turist cennetidir. 

Harika Plajlar

25 kilometrelik harika kumlu plajları, dar sokakları, geleneksel lezzetleri tadabileceğiniz enfes restoranları ile donatılmış modern ama tarihi dokuyu da korumaya özen göstermiş bir liman kentidir. Şehrin sokakları çiçeklerle donatılmış evler ile süslenmiştir. Turistik bir yer olduğundan diğer şehirlere göre biraz daha pahalıdır. 

Tarihi Doku

Şehir farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için birçok tarihi mekan bulundurmaktadır. İspanyol Gravür Müzesi, Palacia Baazan, Plaza de Altamirano, Santiago Şapeli gezilecek yerler arasındadır. Ünlü plajlarına Playa de Fontanilla ve Playa de la Bajadilla örnek gösterilebilir. 

Renkli Festivaller

Yılın neredeyse her günü güneşlidir ve çok fazla turist olduğundan gece hayatı oldukça hareketli, sokakları capcanlıdır. Restoranlarında geleneksel İspanyol mutfağı esintileri devam etmektedir, gazpacho çok meşhurdur. San Bernabe Fiesta ve Fiesta del Toston gibi birçok festivale ev sahipliği yapmaktadır.

Neden Marbella?

Siz de dil eğitimini unutulmaz bir tatil deneyimi ile birleştirmek isteyenlerden iseniz İstanbul Yurtdışı Eğitim ailesi olarak sizlere şık bir tatil kasabası olan Marbella’yı öneriyoruz.

OKUL SEÇENEKLERİ