malaga
malaga
malaga
malaga
malaga

İspanya’nın İkinci Büyük Liman Kenti

İspanya’nın ikinci büyük liman kenti olan, ülkenin güneyinde Endülüs bölgesinde bulunan, adını futbolda ‘Malaga CF’  ve basketbolda ‘Unicaja Malaga’ takımlarından bildiğimiz, tatlı bir kumsalı bulunan, küçük ama sevimli bir şehirdir. Çok büyük olmayışının birçok avantajı vardır; çok kalabalık değildir, bu yüzden de ulaşım açısından problemi yoktur. Ucuz olmasından ötürü,öğrencilerin diğer büyük şehirlere nazaran tercih ettiği bir bölgedir. Sevilla, Cordoba ve Granada gibi daha merkezi olan yerlere 1,5-2 saat uzaklıkta olması da bir diğer avantajıdır. Öğrenciler eğitimini Malaga’da alıp, diğer büyük şehirlere gezme amaçlı gidebilmektedir.

Costa del Sol

Özellikle yaz ayları inanılmaz sıcak olan, her yeri palmiye ağaçlarıyla kaplı olan bu şehirde, Cadiz’e kadar uzanan ‘Costa del Sol’ yani ‘Güneş Kumsalı’nda güneşlenip günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Burada öğrenci olmanın bir avantaj olduğunu unutmamalısınız, hangi ülkeden olursanız olun öğrenci kartınız olduğu müddetçe müze ve benzeri yerlere çok daha uygun fiyatlara girebilirsiniz. Görülmesi gereken yerler arasında Malaga Katedrali, Alcazaba Kalesi, boğa güreşlerinin yapıldığı Plaza de Toros ve Museo de Picasso gibi yerler vardır. Picasso,Malaga doğumludur ve burada yaşamıştır. Ölümünden sonra eserlerinin de içinde bulunduğu ev bir müzeye dönüştürülmüştür. Bu da Malagalılar için her zaman bir gurur kaynağı olmuştur. Eğer futbol ile ilgileniyorsanız, ‘La Rosaleda’ stadını da ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Hayat

Genel olarak sakin bir şehir olan Malaga, yorulmadan, stres altında olmadan dinlenilebilecek bir şehirdir. Sakinliğinin yanında bir İspanyol şehri olduğu için yine de çoğu yere göre daha hareketli bir yaşam biçimi vardır. ‘Siesta fiesta’ kültürünün etkilerini bu şehirde de görmekteyiz. Sabaha kadar eğlenilen geceler ve bizim pek de alışık olmadığımız çalışma saatleri vardır. Bu yüzden restoranların, dükkanların açık olduğu saatlere mutlaka dikkat edilmelidir. Ayrıca da ‘churros’ tatlısını mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Özellikle yaz dönemlerinde Fransız ve İngilizlerin gözde tatil yerlerinden biri olan Malaga’da farklı kültürden insanlarla tanışıp hem İngilizcehem de İspanyolca için faydalı olacak bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Neden Malaga?

Sizler de çok daha uygun fiyata konaklama yapabileceğiniz, sakin ama yine de eğlenceli, farklı kültürlerden insanlarla tanışabileceğiniz, hem İngilizceniz hem de İspanyolcanızıgeliştirebileceğiniz bir şehirde eğitim görmek isterseniz, size İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Malaga’yı öneriyoruz.

OKUL SEÇENEKLERİ