malta
malta
malta
malta
malta
malta
malta
malta
malta
malta

Eğitim Adası

Malta, Güney Avrupa’da Sicilya Adası’nın altında Malta, Gozo ve bu iki adanın arasında yer alan Comino Adası ile beraber 3 adadan meydana gelmektedir. Malta Adası 237 km2, Gozo adası 68 km2 ve Comino 2 km2 alan kaplamaktadır. Ülkenin başkenti Valetta’dır. 

Farklı Kültürler Bir Arada

Tarihi boyunca Roma, Bizans, Arap, İspanyol, Fransız ve İngiliz gibi birçok medeniyet yönetime geçmiştir. Son olarak 1974’te İngilizlerin Malta’ya hakim olması ile birlikte İngiliz kültürünün etkileri adanın her yerinde hissedilmeye başlanmıştır. Farklı medeniyetlerin egemenliği altında kalması, adayı kültürel açıdan çok zengin bir noktaya getirir. Bu farklı kültürleri bir arada görebilme imkânı da öğrenci ve turistlerin ilgisini çeker. Bu etkilenme mutfağa da yansımıştır; İngiliz, İtalyan, Arap, İspanyol ve Sicilya etkisini görmek mümkün.

Öğrenci nüfusu

Küçük olmasına rağmen her yıl hiç de küçümsenemeyecek miktarda dil eğitimi görmek isteyen binlerce öğrenciyi ve turistleri çeker. Özellikle yaz aylarında nüfus büyük artış göstermektedir ve bu nüfusun büyük bir bölümünü dil eğitimi için gelen öğrenciler oluşturmaktadır. Ülkemizde de İngilizce eğitimi denildiğinde aklımıza gelen ilk yerler arasında Malta vardır. 

Uygun fiyatlar

Malta, küçük bir ada olması nedeniyle uygun bir yaşam sunar, ulaşım kolay ve ucuzdur. Bu fark diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında dil okullarında da kendini hissettirmektedir.  Aynı zamanda Schengen vizesinden dolayı diğer Avrupa ülkelerine geçiş imkânı sağlar. Bunlar tabii ki de öğrencileri en çok çeken özellikler arasındadır.

Doğa

Malta’da dağ ve akarsu olmamakla beraber, 137 km uzunluğunda eşsiz bir sahil bulunmaktadır. Dünya’nın en korunaklı doğal limanıdır. Sıcaklık kış aylarında en düşük 15 derece olmakla beraber yaz aylarında 30 derece ve üzerindedir.

Gezilecek yer 

Malta’ya gelmişken diğer adalarına da gitmenizi tavsiye ederiz. Gozo Adasına gidip dalış, kano gibi su sporlarının keyfini çıkarırken, Comino Adasına gidip bir dünya harikası olan tertemiz Blue Lagoon’u görebilirsiniz. Ayrıca da tarih severlerdenseniz Mdina Old Town, Şovalyeler Sarayı,St. John Katedrali gibi tarihi bölgelerini gezmek de epey keyifli olacaktır. 

Dil

Ülkedeki hemen herkes kendi yerel dilleri olan Maltaca ve İngilizce konuşmaktadır. Bunun yanında halkın büyük bölümü İtalyanca da bilmektedir. Halkın hemen hepsi çok iyi derecede İngilizce konuşmaktadır. Bu sebeple Malta’daki yerel okulların yanı sıra, dünyada dil eğitimi konusunda söz sahibi olan onlarca zincir okul da burada şube açarak İngilizce eğitim vermeye başlamıştır.

Neden Malta?

Siz de eğer kaliteli bir dil eğitimi deneyimini tatil ile destekleyip biraz da gözünü, ruhunu beslemek isteyenlerdenseniz İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere Malta’dan daha uygun bir göremiyoruz. 

Diğer Şehir Seçenekleri

Fiyatlar