roma
roma
roma
roma
roma
roma
roma
roma
roma
roma

Ebedi Şehir

Roma; İtalya’nın en büyük ikinci şehri olan, Batı medeniyetinin en önemli merkezlerinden birçok önemli esere ve dünyanın her yerinden insanlara ev sahipliği yapan ‘Eternel City’ yani ‘Ebedi Şehir’ diye adlandırılan şehirdir. Tarihte yüzölçümü en geniş sınırlara ulaşmış devlet olan Roma İmparatorluğuna da başkentlik yapmış olan Roma, bu geçmişini şehrin tarihi ve kültürel ruhunda yansıtmaktadır. Orta Çağ ve Roma İmparatorluğu’ndan Rönesans ve Barok dönemlerinin kendine has tarzına kadar çok farklı mimari akıma ev sahipliği yapan Roma sokakları kaç kez görürseniz görün her seferinde sizi büyülemeyi başaracak.

Öğrenci Şehri

İtalya’da İtalyanca dil eğitimi alırken bir yandan da bu eğitimi ilgi duyduğunuz alanla birleştiren çok amaçlı profesyonel programlardan yararlanabilirsiniz. İtalyanca eğitimiyle birleştirebileceğiniz eğitim programlarından bazıları; tasarım, sanat tarihi, grafik tasarım, dijital fotoğrafçılık, moda tasarımı, moda işletmeciliği, sanat ve tasarım, bankacılık, otelcilik, turizm, kişisel stil oluşturma, film yapımı, güzel sanatlar, ürün tasarımı, mimari, iç mimarlık, pazarlama ve iletişim, görsel satış stratejileri ve tabi İtalyan mutfağının inceliklerinin öğretildiği aşçılık dersleridir. Genel İtalyanca programları çoğunlukla her hafta pazartesi günü başlarken, özel amaçlı programların takvimi daha farklı olabilmektedir.

Dolce Vita

Oldukça tarihi bir şehir olan Roma, aynı zamanda Papa’nın evinin bulunduğu Vatikan’ı da sınırları içine alması dolayısıyla kutsal bir şehirdir. Bunun yanında, şehir birçok festival ve kültürel olayın da merkezidir. Rome Cinema Fest, Rome Jazz Festival gibi alanlarında isim yapmış birçok sanatçının çalışmalarıyla katıldıkları festivallerin yanı sıra, programında sayısız tiyatro, müzik, film, modern sanat ve dans performansının bulunduğu Romaeuropa Festival ve Roman Summers festivalleri her yıl gerçekleşen, Avrupa’nın birçok ülkesinden katılımcı ve seyirci çeken festivallerdir. Hayat özellikle yazın sokakta geçer, sokaklar cıvıl cıvıldır. Roma’da yaşayan insanlar parklarda oturup havanın tadını çıkarmayı kapalı mekanlarda oturmaya tercih ederler.

Yıllara Meydan Okuyan Şehir

Zaman zaman istilaya uğramış bazı yapıları yıkılmış olsa da Roma tarihi dokusunu her daim korumayı başarmış bir şehirdir. Centro Storico denilen tarihi merkez Roma’nın kuşkusuz en çok ilgi gören ve en güzel bölgesidir. Şehirde gezilecek görülecek o kadar çok yer vardır ki bunları kısa bir zamana sığdırmak mümkün değildir.  Patntheon, Colosseum, Roma forumu, Campidoglio, Palatino tepesi, İspanyol merdivenleri gibi yerler bunların başında gelmektedir. 

Eşsiz İtalyan Mutfağı

İtalyan mutfağı, tartışmasız dünyanın en zengin ve lezzetli mutfaklarından biridir. Özellikle pizza ve makarna dendiğinde akıllara gelen ilk mutfak olması da hiç şaşırtıcı değildir. Bunun yanında şarap ve peynirler İtalyan mutfağında geniş yer tutar. Tüm dünyaya yayılmış olan espresso ise İtalya’da çok yaygın bir şekilde tüketilen bir kahve türüdür. Ayrıca, deniz ürünleri ve kabuklular da İtalyan mutfağında önemli yer tutar. Rizotto, lazanya ve tramisu diğer ünlü İtalyan yemekleridir ve tabi ki zeytinyağlılar ve bol yeşillikli salatalar.

Neden Roma?

‘Cennet’ten bir parça’, ‘edebi şehir’ lakaplarını hak etmiş, yaşadığı istilalara rağmen yıllara meydan okumuş, her milletten insanın yaşadığı bir şehirde bir yandan İtalyanca öğrenip bir yandan da İngilizcenizi pratik etme fırsatı yakalayabileceğiniz bir yerde eğitim almak isterseniz sizlere İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Roma’yı öneriyoruz.

Diğer Şehir Seçenekleri

Fiyatlar

OKUL SEÇENEKLERİ