milano
milano
milano
milano
milano
milano
milano
milano
milano
milano

Moda Başkenti

Nüfus olarak Avrupa’nın beşinci, İtalya’nın ise en büyük şehri olan Milano aynı zamanda Lombardy bölgesinin başkenti olan ve İtalyan endüstrisinin yoğunlaştığı şehirdir. Orta Çağ’dan itibaren bölgenin ticaret alanında en önde gelen şehri Milano, sanayi devrimiyle beraber Kıta Avrupası’nın endüstri merkezlerinden biri konumunu kazanmıştır. Milano’yu öne çıkaran diğer önemli özelliği şüphesiz ki modadır. Moda endüstrisinin ve moda tasarımının başkenti olarak dünyadaki yeri tartışılmaz olan Milano yılın her döneminde birbirinden ünlü modacıların defilelerine ev sahipliği yapmaktadır. Alışveriş çılgınlarının vazgeçemediği yer olan Milano, neredeyse her ay La Notte Bianca, Milano Moda Haftası, Milano Karnavalı gibi farklı festivallere de ev sahipliği yapar. Gece hayatı da eğitim için gelen öğrenciler, Milano’yu ziyaret etmek için gelen turistlerden dolayı oldukça hareketlidir.

Sanat

Kültürel olarak ise Milano’nun sunduğu belki de en önemli etkinlik operadır. Dünyanın en prestiji opera salonlarından La Scala bu şehirde bulunmaktadır. Buna ek olarak performans sanatları tarihine damga vurmuş oyunların sahnelendiği Teatro delgi Arcimboldi, Teatro Lirico ve Teatro Dal Verme gibi dünyaca ünlü tiyatro salonları da Milano’da yer almaktadır. 

Eğitim

İtalya’daki birçok dil okulunda Genel İtalyanca eğitimi görüp dil yetilerinizi geliştirebileceğiniz gibi, farklı amaçlar doğrultusunda tasarlanmış çeşitli programlara da dâhil olabilirsiniz. Dil okullarında Uzun Dönem Program, Sınav Hazırlık Programı, gençler için Yaz Kampları ve Öğretmen Hazırlık Programları gibi farklı programlar da katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda sunulmaktadır.

Dil eğitiminin yanında üniversite için Milano’ya gelen öğrenci sayısı da epey çoktur. Universita Degli Studi di Milanoadıylaanılanüniversiteİtalya’daki en kaliteli okullardan biridir. Ayrıca da bu okulda eğitim görürken aynı zaman da İtalyan hükumetinin verdiği burstan da faydalanabilirsiniz.

Gezilecek yerler

Genelde büyük mağazalara, ünlü tasarımcılara ev sahipliği yapan Milano, bu özelliğiyle bilinse de; aslında ziyaretçileri bundan farklı olarak sunduğu tarihi yapıları da vardır. Bunların başında Piazza del Duomo meydanına ismini vermiş olan Duomo di Milano gelmektedir. Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden Galleria Vittorio Emanuele da tarihi yapısıyla görülmeye değerdir. 

Neden Milano?

Sanatın, modanın ve iş dünyasının merkezinde İtalyancaya ek olarak farklı sanatsal alanlarda da eğitim almanıza olanak sağlayan bir şehirde hem modern hem de tarihi dünyayı bir arada yaşarken eğitim görmek isterseniz, sizlere moda başkenti Milano’yu öneriyoruz.

Diğer Şehir Seçenekleri

Fiyatlar

OKUL SEÇENEKLERİ