Zeynep Aslan

Zeynep Aslan

İstanbul Yurtdışı Eğitim Ailem,

Öğrenci olarak kapısını çaldığım İstanbul Yurtdışı Eğitim’in, ailem olacağını bilmeden girdim içeri. Kişiliğim itibari ile kafa karışıklığı yaşamak ve net olmayan işlere atılmak sevdiğim bir durum değildir. Nitekim kafamı da hiç karıştırmadım. Ailemle tanışır tanışmaz aldığım his, başka bir durağa götürmedi beni. Şimdi diyorum ki, İYİ Kİ!

Nasıl giderim, ne yaparım, gidebilir miyim, vize alır mıyım, başarabilir miyim gibi pek çok soru varken aklımda, kendimi bu ailenin bir ferdi olarak buldum. Bir insanın, karşısındaki insanı GERÇEKTEN dinlemesi duymasının çok ötesindedir ve iletişimi çok iyi olan ailem bana yeni bir ev oldu. Şimdi, ne sadece yurtdışına gitmek isteyen bir öğrenci ne de İstanbul Yurtdışı Eğitim çalışanı olarak değil; kapının her iki yanını da 2 yıl boyunca tecrübe etmiş biri olarak yazıyorum bu satırları.

Çok klişe olsa da, bazı şeylerin anlatılamayacağını; yalnızca yaşanarak hissedilebileceğini yazmadan geçemeyeceğim. Söylemek istediğim çok şey var fakat biraz anılarımdan bahsetmek istiyorum gidecek olan arkadaşlarıma bir nebze yol göstermesi açısından

Arayan öğrencilerimize verdiğim bilgilerde olduğu gibi, ben Londra’ya 20 dakika uzaklıkta bulunan Greenwich’te eğitim aldım. Hem Londra’ya hem de diğer bölgelere gitmek açısından oldukça merkezi idi. Hem rüyalarımın şehri Londra’ya bir adım uzaklıkta, hem de şehrin kalabalığından bir adım geride yeşillikler içinde huzur bulabildiğim bir yerdi.

Greenwich’te, kafelerden publara, restoranlardan alışveriş yapabileceğiniz dükkânlara, tarihi sokaklara ve resim çektirmek için sıra bekleyeceğiniz sıfır meridyenine kadar gezip görebileceğiniz pek çok yer olmasının yanı sıra, eğlencesine doyamayacağınız bir deneyim yaşayacaksınız.

Gözleriniz kapalı, aileme teslim edebilirsiniz kendinizi

Sevgilerimle…